Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Wołosz i spółka wygrały z Kąkolewską i gonią liderki

Włochy K: Wołosz i spółka wygrały z Kąkolewską i gonią liderki

W 14. kolejce włoskiej Serie A siatkarek doszło do polskiego starcia, w którym górą okazała się Joanna Wołosz. Polska rozgrywająca i jej drużyna w pokonanym polu pozostawiły ekipę Agnieszki Kąkolewskiej, zgarniając za zwycięstwo 3:0 komplet punktów i odrabiając tyle samo oczek do liderek, które zapisały na swoim koncie drugą porażkę w sezonie. Zwycięsko i z kompletem punktów tę rundę zakończyła też Malwina Smarzek.

Polscy fani siatkarscy, śledzący poczynania w lidze włoskiej siatkarek, mogli w miniony weekend cieszyć się w niej polskim pojedynkiem, w którym po dwóch stronach siatki stanęły drużyny Joanny Wołosz i Agnieszki Kąkolewskiej. Choć mecz rozpoczął dość wyrównany pierwszy set, to całość zakończyła się w minimalnej liczbie partii, a zwycięsko z rywalizacji wyszła ekipa polskiej rozgrywającej, która była także faworytem tego spotkania. W drugiej i trzeciej odsłonie Imoco Volley Conegliano wyraźnie wzmocniło zagrywkę, punktując tym elementem bezpośrednio, ale także stawiając dzięki temu szczelniejsze bloki. Przyjezdne były też trochę skuteczniejsze w ataku, dzięki czemu spokojnie prowadziły swoją grę. Joanna Wołosz najczęściej wykorzystywała w ataku Samantę Fabris oraz Kimberly Hill i to one też w dużej mierze poprowadziły zespół do wygranej, zdobywając kolejno 17 i 13 punktów. Po drugiej stronie siatki dotrzymywać kroku starały się Carcaces i Rahimowa, ale nie zdołały pociągnąć gry zespołu na tyle, by przedłużyć starcie. Joanna Wołosz zdobyła w tym meczu trzy punkty – jeden kiwką i dwa blokiem, natomiast Agnieszka Kąkolewska oglądała spotkanie z ławki rezerwowych.

Ciężkie, ale wygrane spotkanie ma za sobą Zanetti Bergamo, które triumfowało na wyjeździe, m.in. dzięki dobrej postawie Malwiny Smarzek. Polska atakująca dostała w tym czterosetowym meczu aż 46 piłek do ataku, skończyła 20 z nich (43% skuteczność), dokładając do tego także jednego asa i jeden blok. O wygranej przyjezdnych z wyżej plasującym się Unet E-work Busto Arsizio zdecydowała świetna postawa w ataku, choć i je nie ominęły wahania w tym elemencie, o czym świadczyła słabsza postawa w trzeciej partii, w której zdobyły tym elementem zaledwie 8 punktów. Co ważne, ekipa z Bergamo potrafiła rozstrzygnąć na swoją korzyść ważne akcje w końcówkach, co też ułatwiło jej drogę do końcowego sukcesu. Smarzek i jej koleżanki po tej wygranej awansowały w tabeli o dwa miejsca z 10. na 8. pozycję.

Pozostałe spotkania przyniosły sporą niespodziankę. Lider tabeli – Igor Gorgonzola Novara przegrał z dużo niżej plasującymi się siatkarkami Banca Valsabbina Brescia. To druga porażka ekipy z Novary w tym sezonie. Spotkanie zakończyło się w tie-breaku, ale mogło swój finał mieć już dużo szybciej, gdyż Valsabbina od początku spisywała się bardzo dobrze i prowadziła 2:0 w setach. Planowe zwycięstwo odniosła drużyna Saugella Team Monza, która pokonała ostatni w tabeli Club Italia Crai. Podobnie jak siatkarki Il Bisonte Firenze, które jednak przedostatniemu Reale Mutua Fenera Chieri oddały jednego seta. Cały czas zespół Joanny Wołosz czuje na plecach oddech rywalek z Savino Del Bene Scandicci, które w tej kolejce także zwyciężyły w trzech setach i mają taki sam dorobek punktowy jak Imoco Volley Conegliano (31 punktów). W tej kolejce pauzował zespół Anny Kaczmar.