Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Włochy K: Wołosz i Skorupa efektownie kończą 2019 rok

fot. legavolleyfemminile.it

Efektowny zwycięstwa na swoim koncie zapisały Joanna Wołosz i Katarzyna Skorupa. Z triumfu na koniec roku mogło cieszyć się również Scandicci duetu Stysiak/Kąkolewska, mimo że Polki tym razem nie odegrały znaczącej roli. O tej kolejce bez wątpienia chciałaby zapomnieć Malwina Smarzek-Godek, której Zanetti Bergamo doznało bolesnej porażki.

 Mocnym akcentem 2019 rok kończy mistrz Italii. Joanna Wołosz i jej koleżanki w imponującym stylu pokonały Busto Arsizio. Kluczem do sukcesu mistrzyń Italii był celny serwis, odrzucający rywalki od siatki. Bezpośrednio tym elementem siatkarki Conegliano punktowały 7- krotnie. Bezlitosna dla rywalek była Indre Sorokaite, autorka aż czterech asów serwisowych. Już odsłona premierowa pokazała siłę siatkarek Conegliano. Przystępując do ataku od pierwszych akcji gospodynie zbudowały pięciopunktową zaliczkę. Przyjezdne próbowały jeszcze walczyć, jednak końcówka seta to popis gry w ataku Egonu i przy stanie 21:10 niemal pewne było, że mistrzynie Włoch tej przewagi nie pozwolą sobie odebrać. Scenariusz z odsłony premierowej powtórzył się w kolejnej partii spotkania, Żadna z siatkarek Busto Arsizio nie była w stanie poderwać swojej drużyny do walki, potwierdzeniem problemów gości w ataku był fakt, że najlepiej punktująca gości – Karsta Lowe atakowała ze skutecznością 32%, przy średniej efektywności drużyny 26%. Dominując w wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła Joanna Wołosz i jej koleżanki do triumfu potrzebowały zaledwie godziny i czterech minut.

Również zespół kolejnej polskiej rozgrywający miał powody do satysfakcji. Saugella Monza do swojego dotychczasowego dorobku dopisała kolejne trzy punkty. Katarzyna Skorupa dość pewnie rozrzucała blok rywalek, najlepiej w obozie przyjezdnych na siatce radziła sobie Daly Santana, zdobywczyni 12. punktów w meczu. Siła zespołowości sprzyjała jednak Monzy, konsekwencja w ataku sprzyjała kontrolowaniu sytuacji. O ile odsłona premierowa była dość jednostronnym widowiskiem to w kolejnych setach przyjezdne próbowały jeszcze ratować sytuację. W drugiem i trzecim secie siatkarki z Florencji zanotowały niezły start, mogąc się pochwalić nawet dwupunktową zaliczką. Zwrot akcji przyszedł jeszcze szybciej, swoje noty w ataku systematycznie poprawiała Hanna Orthmann, zdobywczyni 14 punktów. Wsparciem dla swojej liderki była Anna Danesi, która bezbłędnie odczytywała intencje rywalek, popisując się aż sześcioma punktowymi blokami. Taka gra okazała się gwarantem sukcesu.

Złego wrażenia sprzed świąt nie zmyło Zanetti Bergamo. Zespół Malwiny Smarzek-Godek musiał uznać wyższość Novary, której barw broni Zuzanna Górecka. Górecka tym razem nie pojawiła się na boisku, nawet zadaniowo, Smarzek-Godek po dwóch, średnio udanych setach, w trzeciej partii pozostała tylko rola zmienniczki. Polka dotychczas błyszcząca na tle swoich koleżanek zakończyła spotkanie ze skromnych dorobkiem pięciu punktów, a średnia efektywność w ataku nie przekraczająca 20%, potwierdza, że to było chyba jej najmniej udane spotkanie na włoskich parkietach w tym sezonie. W odsłonie premierowej siatkarki Bergamo wykazały się jeszcze wolą walki, po falstarcie, kiedy to Novara dominując na siatce mogła się pochwalić nawet pięciopunktową zaliczką gospodynie wróciły do gry (16:15), kiedy problemy z przebiciem się przez blok rywalek miała Smarzek-Godek nieco lepiej radziła sobie Rosella Olivotto, w znacznym stopniu dzięki jej skutecznym zagraniom miejscowe doprowadziły do gry na styku. W końcówce rozstrzyganej na przewagi brylowała Vasileva, prowadząc Novarę do sukcesu. Kolejne fragmenty meczu to już zdecydowana przewaga przyjezdnych, przy mnożących się błędach własnych Bergamo (17 punktów oddanych w ten sposób rywalkom w drugim i trzecim secie), zespół Malwiny Smarzek-Godek niewiele mógł zdziałać, miejscowe pogrążył czujny blok Novary (11 oczek zdobytych w ten sposób).

Komplet punktów zgarnęło Scandicci, zespół Magdaleny Stysiak i Agnieszki Kąkolewskiej o ligowe punkty walcząc na wyjeździe. Magdalena Stysiak na boisku pojawiła się jedynie w trzeciej partii na dwie próby kończąc dwa ataki, kończąc mecz ze 100% skutecznością zagrań. Agnieszka Kakolewska tym razem nie pojawiła się na boisku. Mecz nie miał większej historii, jedynie epizodami, w drugiej partii meczu, miejscowe zdołały dotrzymywać kroku wyżej notowanym rywalkom. Scandicci wywiązało się z roli faworytek, swój zespół do triumfu poprowadziła zdobywczyni 14. punktów Samantha Bricio.

Zobacz również:
Wyniki i tabela włoskiej Serie A kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved