Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Stysiak i Smarzek-Godek utrzymują dobrą dyspozycję

Włochy K: Stysiak i Smarzek-Godek utrzymują dobrą dyspozycję

fot. Savino Del Bene Scandicci

Część spotkań 7. kolejki rozegrano awansem w połowie zeszłego tygodnia. Swoje mecze wcześniej rozegrały Novara i Conegliano Joanny Wołosz. W ten weekend nie zabrakło zmagań z mocnym „polskim” akcentem, z dobrej strony ponownie pokazały się Magdalena Stysiak i Malwina Smarzek-Godek, biało-czerwone opuszczały siatkarskie parkiety w różnych nastrojach.

Imoco Volley Conegliano i Igor Gorgonzola Novara w sobotni wieczór walczyły o Superpuchar Italii. Ze względu na zaplanowaną walkę o pierwsze trofeum w sezonie dwa mecze tej kolejki rozegrano kilka dni wcześniej – awansem. Obie drużyny wygrały swoje mecze, utrzymując wysokie pozycje w czołówce ligowej tabeli.Spotkanie Savino del Bene Scandicci z Il Bisonte Firenze ułożyło się po myśli gospodyń. Zespół Magdaleny Stysiak już na początku partii premierowej zbudował kilkupunktową zaliczkę. Spora w tym zasługa skuteczności gospodyń w zagraniach z pierwszej akcji, to już kolejne spotkanie, w którym do roli liderki Savino wyrosła Magdalena Stysiak. Polka zakończyła mecz z dorobkiem 21 punktów, przy wysokiej 53% -skuteczności zagrań. Stysiak po raz kolejny udowodniła, że poza atakiem dobrze czuje się w polu serwisowym, odrzucając rywalki od siatki. To jak mocnym punktem w szeregach gospodyń potwierdza chociażby fakt, że druga w kolejności Jovana Setvanović zakończyła mecz z dorobkiem 10 punktów. Wygrana do 18 odsłona premierowa była dopiero próbką możliwości miejscowych, w kolejnym secie uwagę zwracała czujna gra na siatce, a przewagę Magdaleny Stysiak i jej koleżanek potwierdza końcowy wynik seta, wygranego do 17. Trzecia partia była już tylko formalnością, utrzymując ponad 50% efektywność zagrań siatkarki Scandicci dopełniły formalności, triumfując w niespełna 1,5 godziny.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyły swoim fankom siatkarki Saugelli Monza, zespół Katarzyny Skorupy triumfował w meczu z wyżej notowanym Pomi Casalmaggiore, przy czym nie brakowało widowiskowych akcji, zaciętych wymian i końcówek rozstrzyganych na przewagi. Już pierwsza partia meczu to ponad półgodzinną walka z  grą na przewagi, w kluczowych momentach Katarzyna Skorupa sporym zaufaniem obdarzała Floortje Mejiners, a ta nie zawodziła. Wygrany 28:26 set premierowy tylko pobudził apetyty siatkarek Monzy, w tej partii siatkarki obu ekip nie ustrzegły się błędów własnych, nieco lepiej reagowały siatkarki Pomi i to one wygrały, wyrównując stan rywalizacji. Zdobywczyni 24 punktów – Meijners odpowiadała Kenia Carcaces, imponująca 50%-efektywnością zdobywczyni 32 punktów. Przy zmienności sytuacji zwycięzcę spotkania musiał wyłonić tie-break. W decydującej partii to zespół Polki rozpoczął z wysokiego „C”, a przy średniej 63% skuteczności zagrań siatkarki Monzy w tej części meczu prezentowały się najlepiej, co zaowocowało triumfem 15:10.

Gorycz porażki musiała przełknąć Malwina Smarzek-Godek, której Bergamo na własnym terenie musiało uznać wyższość siatkarek z Busto Arsizio. Chociaż przebieg odsłony premierowej mógł jeszcze zapowiadać niespodziankę. W tej części spotkania gospodynie lepiej prezentowały się głównie w ataku, spora w tym zasługa liderki Bergamo. Malwina Smarzek-Godek po raz kolejny nie zawiodła, Polka utrzymywała blisko 50% skuteczność zagrań i z dorobkiem 16 oczek była jedną z wyróżniających się siatkarek Bergamo. Więcej oczek na konto swojego zespołu, z podobną efektywnością, zapisała tylko Annie Mitchem (19 punktów). Po udanym początku tego rytmu gry miejscowe nie utrzymały do końca, presja serwisu Busto i słabnąca skuteczność siatkarek Bergamo miały odzwierciedlenie w przebieg meczu. O ile w drugiej i trzeciej partii ( 16:14, 16:15) zespół Smarzek-Godek miał jeszcze swoje szanse to końcówki należały do przyjezdnych, prowadzonych do triumfu przez Alessię Gennari. Kapitan przyjezdnych wzięła ciężar gry na siebie i triumfując 3:1 Busto zgarnęło komplet oczek.

Zobacz również:

Wyniki i tabela ligi włoskiej Serie A kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved