Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Smarzek-Godek i Stysiak ponownie w roli liderek

Włochy K: Smarzek-Godek i Stysiak ponownie w roli liderek

fot. Michał Szymański

Sporo emocji dostarczyły swoim fanom siatkarki  Bergamo i Scandicci, zespoły Malwiny Smarzek-Godek i Magdaleny Stysiak triumfowały po tie-breakach, a Polki były bohaterkami swoich drużyn. Od zwycięstwa do zwycięstwa zmierza również mistrz Italii. Conegliano  Joanny Wołosz z kompletem zwycięstw pozostaje liderem Serie A.

 Imoco Volley Conegliano kontynuuje serię zwycięstw na włoskich parkietach. Zespół Joanny Wołosz tym razem pokonał Igor Gorgonzola Novara Zuzanny Góreckiej. Zuzanna Górecka na boisku pojawiła się tylko zadaniowo w trzecim secie, popisując się skutecznym atakiem. Ciężar gry w ataku po stronie miejscowych spoczywał na duecie Vasileva/ Courtney. Do zdobyczy punktowych liderek zespołu zbliżyła się środkowa – Christina Chirichella, kapitan zespołu po raz kolejny pokazała, że może być dużym wsparciem dla swoich koleżanek. Po falstarcie w odsłonie premierowej w drugiej partii siatkarki Novary pokazały się z lepszej strony, doprowadzając do wyrównania. Nie był to początek wyrównanej walki, nie do zatrzymania była bowiem Paola Egonu i to do reprezentantki Italii Joanna Wołosz kierowała większość piłek. Przy ponad 60% skuteczności zagrań Egonu zdobyła 32 punkty, w zestawieniu z taką grą liderki mistrzyń Italii siatkarki Novary nie miały zbyt wiele do powiedzenia.

Ten weekend do udanych zaliczy kolejna polska rozgrywająca, również zespół Katarzyny Skorupy zgarnął komplet punktów. W konfrontacji z Lardini Filottrano siatkarki Monzy nie pozwoliły rywalkom rozwinąć skrzydeł. Już w odsłonie premierowej przyjezdne miały swoje szanse, prowadząc nawet 16:15. Kluczowa faza seta to jednak popis gry Sereny Orolani i wygrana miejscowych do 21. Po stronie gości nie zawodziła Giulia Angelina, zdobywczyni 14 punktów nie miała większego wsparcia ze strony swoich koleżanek. Najbardziej wyrównana była jednak trzecia partia spotkania, w tej części meczu efektywność siatkarek Monzy spadła poniżej 40%, co Katarzyna Skorupa i jej koleżanki mogły przypłacić porażką. Praktycznie do końca seta utrzymywała się gra na styku, w kluczowych momentach Ortolani mogła liczyć na wsparcie Floortje Meijners.

Głównymi bohaterkami najciekawszych spotkań tej kolejki był Polki. W konfrontacji Savino Del Bene Scandicci z Reale Mutua Fenara Chieri zespół Magdaleny Stysiak i Agnieszki Kąkolewskiej rozpoczął od falstartu. Po przegranej do 15 odsłonie premierowej zespół Polki przede wszystkim poprawił skuteczność zagrań z  pierwszej akcji. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, nie było to najładniejsze spotkanie w wykonaniu siatkarek Scandicci, jednak w kluczowych momentach meczu przyjezdne nie zawiodły. Najlepsza zawodniczką swojego zespołu była Magdalena Stysiak, Polka nie rozpoczęła meczu w wyjściowym składzie, jednak zameldowała się na boisku już w odsłonie premierowej. To był kolejny udany mecz Stysiak w Italii, reprezentantka Polski na konto swojej drużyny zapisała 23 punkty, z czego aż siedem oczek było efektem punktowych bloków.  Przy tak grającej liderce Scandicci mogło pewnie przystąpić do tie-breaka, decydujący fragment meczu to dominacja przyjezdnych i wygrana 15:9. Również Agnieszka Kąkolewska zebrała bardzo dobre noty, zdobywczyni 15. punktów imponowała 71%-skutecznością zagrań.

Ponad dwóch godzin do triumfu potrzebowało również Bergamo Malwiny Smarzek-Godek, zespół Polki podejmował rywalki z Perugii i po dwóch pierwszych setach fani Bergamo mieli powody do obaw. Gwarantem udanego startu przyjezdnych była Rosamaria Montibeller, zdobywczyni w meczu łącznie 32 punktów. Po nerwowym początku meczu przełomowy dla gospodyń okazał się trzeci set spotkania, pozytywnym impulsem  dla Bergamo było pojawienie się na boisku kapitan zespołu. Sara Loda w dwóch pierwszych partiach wchodziła na zmiany, jednak w trzeciej odsłonie zagrała już od początku, pozostając na placu gry do ostatniej akcji tie-breaka. Kapitan Bergamo na konto swojego zespołu zapisała 16 punktów, jednak to nie ona, a Malwina Smarzek-Godek była najlepiej punktującą gospodyń. Polka przy 42% efektywności w ataku zakończyła mecz z dorobkiem 24. Punktów.

Zobacz także:

Wyniki i tabela włoskiej Serie A kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved