Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Smarzek-Godek poprowadziła Bergamo do kolejnego zwycięstwa

Włochy K: Smarzek-Godek poprowadziła Bergamo do kolejnego zwycięstwa

fot. Volley Bergamo

Dwa z siedmiu spotkań zaplanowanych na ten weekend rozegrano awansem w październiku, wówczas Novara Zuzanny Góreckiej i Conegliano Joanny Wołosz mogły cieszyć się z triumfu. Kolejny znakomity mecz, wyrastając do roli liderki swojego zespołu, zanotowała Malwina Smarzek-Godek.

Komplet punktów zgarnęła Saguella Monza, zespół Katarzyny Skorupy w konfrontacji z niżej notowany Chieri nie miał większych problemów. Miejscowe blisko sprawienia niespodzianki były w drugiej partii spotkania,  rozstrzyganej na przewagi. Przewaga na siatce siatkarek Monzy była jednak bezdyskusyjna, a 30% skuteczność zagrań Chieri okazała się niewystarczająca. W meczowym składzie Monzy pojawiła się Katarzyna Skorupa, wracająca do gry po kontuzji polska rozgrywająca nie pojawiła się jednak na boisku. Grą Monzy po raz kolejny kierowała więc Izabella di Iulio. Przyjezdne do zwycięstwa poprowadziła kapitan zespołu, to właśnie Serena Ortolani po raz kolejny była najlepiej punktującą zawodniczką swojego zespołu, zdobywając 18 punktów. Po przegranej do 21 partii premierowej trener miejscowych przystąpił do rotowania składem, dobrze do gry wprowadziła się Anastasi Guerra, biorąc ciężar gry w ataku na siebie. To właśnie w tej części meczu zespół Skorupy był o krok od porażki, doświadczenie przyjezdnych zaowocowało, a trzeci set był już tylko formalnością.Nieco trudniejszą przeprawę miały siatkarki Savino del Bene Scandicci. Zespół Magdaleny Stysiak i Agnieszki Kąkolewskiej na swoje konto zapisał kolejne zwycięstwo, nie obyło się jednak bez potknięcia w drugiej partii meczu. Obie Polki rozegrały całe spotkanie, przy ośmiu zdobytych punktach Agnieszka Kąkolewska mogła pochwalić się skutecznością na poziomie 55%, nieco gorsze noty zebrała Magdalena Stysiak, zdobywczyni 10 oczek tym razem atakowała ze skutecznością na poziomie 21%, Polka problemy w ataku nadrabiała czujną grą w bloku, powstrzymując rywalki na siatce czterokrotnie. Najważniejszym punktem w grze Scandicci była natomiast Samantha Brascio (zdobywczyni 16. punktów). Spotkanie miało dość dynamiczny przebieg, po pewnie wygranej do 14 odsłonie premierowej przyjezdne w drugiej partii pozwoliły rywalkom przejąć kontrolę nad rywalizacją. Trzeci set to jeszcze walka na przewagi, a w czwartej partii miejscowe niemal się poddały, przegrywając do 13.

Jeszcze więcej emocji swoim fanom dostarczyły siatkarki Zanetti Bergamo. Zespół Malwiny Smarzek-Godek do wygranej potrzebował blisko 2,5-godzinnej walki. Chociaż pierwsze partie spotkania nie zapowiadały jeszcze takiego rozwoju wypadków. Przyjezdne utrzymując przewagę na siatce kontrolowały sytuację, wygrywając kolejno do 17 i 22. Najjaśniejszą postacią w obozie gości była Malwina Smarzek-Godek, Polka po raz kolejny była najlepiej punktującą zawodniczką Bergamo, na konto swojego zespołu zapisując 30 punktów. Nie zawodziła również Annie Mitchem, zdobywczyni 23 oczek. Po drugiej stronie siatki uaktywnił się jeszcze duet Gray/Cruz. Bergamo nie wykorzystało swojej szansy i czteropunktowego prowadzenia w końcówce trzeciej partii (17:21), gospodynie zdołały doprowadzić do wyrównania, triumfując w grze na przewagi. Ten sam scenariusz powtórzył się w partii czwartej i zwycięzcę musiał wyłonić tie-break, w tym nie zawodziła Smarzek-Godek, prowadząc swój zespół do triumfu.

Zobacz również:
Tabela i wyniki włoskiej Serie A kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved