Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Seria zwycięstw Imoco Volley Conegliano trwa

Włochy K: Seria zwycięstw Imoco Volley Conegliano trwa

W dwóch rozegranych awansem meczach 7. kolejki trzy punkty dopisały do swojego konta zespoły z Polkami w składzie. Imoco Volley Conegliano na wyjeździe pokonało Bosca S.Bernardo Cuneo 3:0. Również lepsze od gospodyń – siatkarek Golden Tulip Caserta okazały się zawodniczki Igor Gorgonzoli Novara. Drużyna Joanny Wołosz niezmiennie pozostaje liderem tabeli, zaś zespół Zuzanny Góreckiej po zdobyciu kompletu punktów jest obecnie drugi. W najbliższą sobotę rozegrany zostanie Superpuchar Włoch, w którym zmierzą się zespoły z Conegliano i Novary.

Bosca S.Bernardo Cuneo nie zdołało skutecznie przeciwstawić się liderkom ligi włoskiej. Mistrzynie Włoch w tym meczu często popełniały błędy, oddając rywalkom ponad 20 punktów. Nie przeszkodziło im to jednak w zwycięstwie bez straty seta. Mimo nie najgorszego przyjęcia gospodynie miały problemy ze skutecznością w ataku (31%) i przebiciem się przez blok rywalek (Imoco Volley 8 razy punktowało blokiem z czego 5 na swoim koncie zapisała Chiaka Ogbogu). Najczęściej w szeregach Bosca S.Bernardo Cuneo punktowała Lise Van Hecke (12 punktów przy 33% skuteczności w ataku). Po drugiej stronie siatki dwucyfrowy wynik zanotowały Indre Sorokaite (14), Chiaka Ogbogu (12), Kimberly Hill (11) i Miriam Sylla (10). Polska rozgrywająca Joanna Wołosz przez cały mecz prowadziła grę zespołu a do dorobku drużyny dołożyła jednego asa.

Drugim meczem, który rozegrany został we wtorek, było starcie pomiędzy Golden Tulip Volalto 2.0 Caserta a Igor Gorgonzolą Novara. Ten mecz miał znacznie ciekawszy przebieg. Sety były wyrównane. Chociaż przyjezdne wygrały inauguracyjną partię, niżej notowane gospodynie szybko doprowadziły do wyrównania. W dwóch kolejnych odsłonach również nie brakowało walki ale w końcówkach pewniej zaprezentowały się siatkarki z Novary i to one dopisały do swojego konta komplet oczek. Statystyki obu zespołów były zbliżone. W szeregach gospodyń dobry mecz rozegrała Alexa Gray, która zdobyła 19 punktów (43% skuteczności w ataku). Po drugiej stronie siatki aż 22 punkty zapisała na swoim koncie Elitsa Vasileva. Zuzanna Górecka weszła na parkiet w trakcie trzeciego seta a czwartą partię rozpoczęła w wyjściowym składzie. Polka zdobyła 2 punkty w ataku (29% skuteczności).