Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Porażka zespołów Malwiny Smarzek i Anny Kaczmar

Włochy K: Porażka zespołów Malwiny Smarzek i Anny Kaczmar

Zespoły włoskiej Serie A kobiet w niedzielę rywalizowały w ramach 21. kolejki. Trzeba docenić dobrą postawę Club Italia Crai w starciu z liderem ekstraklasy. Młode siatkarki najpierw rozstrzygnęły na swoją korzyść premierową odsłonę po zaciętej walce (33:31), a później niewiele zabrakło, by doprowadziły do tie-breaka. Ostatecznie komplet punktów zgarnęła jednak Joanna Wołosz i spółka. Trzy oczka dopisały również Agnieszka Kąkolewska i Katarzyna Skorupa, bowiem ich Pomì Casalmaggiore pokonało Banca Valsabbina Brescia. Dość niespodziewanie porażki doznała też ekipa Igor Gorgonzola Novara.

Z pewnością za zaskoczenie należy uznać przegraną wicelidera. Igor Gorgonzola Novara nie tylko musiał uznać wyższość Saugella Team Monza, ale również nie zdobył nawet punktu. Miejscowe miały słabsze przyjęcie, ale lepiej radziły sobie od przeciwniczek w ataku. To przede wszystkim ten element zadecydował o triumfie. Choć pierwszego seta wygrały wyżej notowane, to w kolejnych nie miały nic do powiedzenia. Drużynie z Novary nie pomógł nawet świetny występ Paoli Egonu, zdobywczyni 24 oczek. Po drugiej stronie siatki najlepiej punktującą okazała się Hanna Orthmann (21).

Emocji nie brakowało w Mediolanie, gdzie Club Italia podejmował Imoco Conegliano. Pierwsza partia była niezwykle zajęta, młode siatkarki ani myślały odpuścić faworyzowanym przeciwniczkom. Walczyły do samego końca i to się opłaciło, bowiem triumfowały 33:31. Liderki włoskiej Serie A, podrażnione rezultatem, w dwóch kolejnych setach nie pozwoliły miejscowym przekroczyć bariery 20 oczek (25:15, 25:17). Przedstawicielki Club Italia podjęły jeszcze rękawicę i niewiele zabrakło, by o wyniku decydował tie-break, ale tym razem w końcówce lepsze okazały się siatkarki z Conegliano. Joanna Wołosz tym razem wchodziła tylko na zmiany, ale nie przeszkodziło to jej w zdobyciu trzech oczek, z czego jeden blokiem i dwa zagrywką (stuprocentowa skuteczność).

Jedyny tie-break w 21. kolejce rozegrano w Scandicci, gdzie miejscowe podejmowały ekipę Unet E-work Busto Arsizio. Do zwycięstwa Savino Del Bene poprowadziła niesamowita Isabelle Haak, zdobywczyni 28 punktów. Szwedka atakowała w tym spotkaniu aż 67 razy (tylko dwukrotnie była zablokowana i popełniła dwa błędy, uzyskała 37-procentową skuteczność).

Trzy sety obejrzeli kibice w Montichiari – ich Banca Valsabbina Brescia zmierzyła się z Pomì Casalmaggiore. Drużyna Agnieszki Kąkolewskiej i Katarzyny Skorupy zgarnęła komplet punktów, choć wynik każdego z trzech setów rozstrzygał się w końcówce. Obie Polki wyszły w podstawowym składzie, rozgrywająca zapisała na swoim koncie punktowy blok i oczko z ataku. Agnieszka Kąkolewska wprawdzie zakończyła mecz z 7 punktami, ale nie był to najlepszy występ. Otrzymała 13 piłek, z czego skończyła 5, co dało skuteczność na poziomie 38 procent.

Powodów do radości nie może mieć Malwina Smarzek, bowiem jej Zanetti Bergamo przegrało z Lardini Filottrano. I choć obie ekipy są sąsiadami, to aktualnie dzieli je 10 oczek. Polka ponownie była jedną z lepszych zawodniczek, tym razem zapunktowała 17 razy, z czego 3 blokiem. W ataku skończyła 14 z 32 piłek (44 procent).

Gorycz porażki musiała przełknąć również Anna Kaczmar – Bosca San Bernardo Cuneo przegrała z Il Bisonte Firenze  0:3. Polka na boisku pojawiła się w pierwszym secie tylko na zmianę zadaniową.