Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Porażka lidera, ciekawa rywalizacja Smarzek i Kąkolewskiej

Włochy K: Porażka lidera, ciekawa rywalizacja Smarzek i Kąkolewskiej

W 15. kolejce włoskiej Serie A siatkarek trzeciej porażki doznał lider z Novary, który przegrał po tie-breaku na własnym terenie z Savino Scandicci. Trzeci w tabeli zespół Imoco Volley Conegliano pauzował w tej serii spotkań. Zanetti Bergamo z Malwiną Smarzek w składzie pokonało 3:2 zespół Agnieszki Kąkolewskiej, Pomi Casalmaggiore. Ze zwycięstwa cieszył się również siatkarki z Cuneo, w tym Anna Kaczmar.

Najwięcej emocji w 15. serii spotkań włoskiej Serie A siatkarek budził pojedynek lidera – Igor Gorgonzola Novara – z wiceliderem, Savino Del Bene Scandicci. Po pierwszym, wygranym do 21 secie więcej powodów do zadowolenia miały gospodynie. Dwie kolejne partie padły jednak łupem podopiecznych trenera Carlo Parisiego i zespół ze Scandicci był już pewny jednego punktu. Świetnie grająca Paola Egonu (44 punkty!) i jej koleżanki doprowadziły do remisu, ale w tie-breaku mimo początkowego prowadzenia zespołu z Novary znów lepsze okazało się Savino i to ten zespół zgarnął dwa punkty. W zwycięskiej drużynie 37 punktów zdobyła szwedzka atakująca Isabelle Haak.

Trzeci w tabeli zespół Imoco Conegliano z Joanną Wołosz w składzie pauzował w tej kolejce, a mecz pomiędzy czwartą drużyną tabeli z Monzy a piątą z Busto Arsizio zostanie rozegrany dopiero w czwartkowy wieczór. Z trzech punktów cieszyły się siatkarki Bosca San Bernardo Cuneo, które pokonały we własnej hali Fenera Chieri 3:1. Drużynę do wygranej poprowadziły Wilma Salas (25 pkt.) oraz Lise van Hecke (20 pkt.). Polska rozgrywająca zespołu z Cuneo, Anna Kaczmar, w tym meczu nie pojawiła się na boisku.

Zacięty mecz stoczyły ze sobą Zanetti Bergamo z Malwiną Smarzek w roli głównej i Pomi Casalmaggiore, w którym gra Agnieszka Kąkolewska. Po pierwszych dwóch setach gospodynie prowadziły już 2:0, ale drużyna Pomi zerwała się do walki i doprowadziła do wyrównania. W tie-breaku od samego początku prowadziła drużyna z Bergamo i ona ostatecznie cieszyła się z wygranej. Malwina Smarzek zdobyła dla swojego zespołu 24 punkty, z czego 22 atakiem przy skuteczności 45%. Dwa dodatkowe punkty polska atakująca dołożyła skutecznym blokiem. Agnieszka Kąkolewska zdobyła dla Pomi 14 punktów, z czego 9 atakiem przy 53% skuteczności. Polka trzy razy skutecznie zablokowała rywalki i popisała się dwoma asami serwisowymi.

W pozostałych meczach tej serii spotkań Il Bisonte Firenze wygrało w trzech setach z Banca Valsabbina Brescia, a Lardini Filotrano również w stosunku 3:0 uporało się z Club Italia Crai. Liderką zespołu z Florencji była Mina Popović, która zdobyła dla swojej drużyny 15 punktów. W zespole Lardini Filotrano najskuteczniejsza była Anthi Vasilantonaki, która punktowała 19 razy.