Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Wszystkie Polki na zwycięskiej ścieżce

Włochy K: Wszystkie Polki na zwycięskiej ścieżce

fot. Volley Bergamo

W czterech z sześciu spotkań ligi włoskiej kobiet walczyły drużyny, w których występują polskie siatkarki. Wszystkie cztery w ostatniej kolejce spotkań Serie A odnotowały zwycięstwa, a dzięki wygranej Imoco Conegliano Joanny Wołosz wskoczyło na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Drużyna polskiej rozgrywającej nie miała ciężkiego zadania,  w miniony weekend mierząc się z przedostatnim w zestawieniu Club Italia Crai. Mimo że obie drużyny dzieli niemalże przepaść, niżej notowanym przyjezdnym udało się na ciężkim terenie ugrać seta. Dla ekipy Joanny Wołosz była to czwarta wygrana z rzędu, a szósta w sezonie. Do wygranej zespół z Conegliano poprowadził duet Hill/De Kruijf. Obie zawodniczki zdobyły kolejno 19 i 16 punktów. Joanna Wołosz na boisku pojawiła się tylko w czwartym secie. W tym czasie dwukrotnie zagrywała i zdobyła punkt atakiem z drugiej piłki. Imoco nadal traci pięć punktów do niepokonanych jeszcze w tym sezonie liderek z Novary. Zespół Igor Gorgonzola w ostatniej kolejce poradził sobie w trzech setach z Saugella Team Monza i pewnie przewodzi stawce w lidze włoskiej. Jak do tej pory siatkarki z Novary uzbierały 23 punkty.Pomì Casalmaggiore, w którym występuje Agnieszka Kąkolewska musiało podzielić się punktami z sąsiadującą z nim w tabeli Banca Valsabbina Millenium Brescia. Obie drużyny dzieliła jednak spora różnica punktowa, która po tym spotkaniu wzrosła do sześciu oczek. Mimo to oba zespołu nadal sąsiadują ze sobą w tabeli zajmując kolejno piątą (Pomi) i szóstą (Valsabbina) pozycję. W całym spotkaniu nie brakowało nierównej gry po obu stronach siatki, a ekipy wymieniały się wygranymi setami. W secie decydującym ekipa Kąkolewskiej zdecydowanie lepiej poradziła sobie w ataku (48% do 27%) i triumfowała w całym meczu. Polska środkowa rozpoczęła mecz od drugiego seta, zdobywając dziewięć punktów. Agnieszka Kąkolewska skończyła tylko trzy z 10 ataków, natomiast świetnie spisywała się w bloku, punktując nim sześć razy.

Bardzo dobry występ w ostatniej kolejce zanotowała Malwina Smarzek i mocno przyczyniła się do ważnej wygranej swojego zespołu – Zanetti Bergamo w meczu z Lardini Filottrano. Obie drużyny plasują się w dolnej części tabeli ligi włoskiej, a komplet punktów wywalczony w tym spotkaniu pozwolił ekipie z Bergamo trochę uciec od drużyn plasujących się niżej, a także odrobić sporo strat do ekip zajmujące wyższe pozycje, gdyż te przegrywały swoje starcia. Miejscowe dość pewnie wygrały w dwóch pierwszych częściach meczu, by pozwolić rozwinąć skrzydła rywalom w kolejnej. Przyjezdne dobrze zaprezentowały się w ataku i przedłużyły to starcie, ale w kolejnej odsłonie nie utrzymały już takiego poziomu i Zanetti Bergami zamknęło rywalizację, zgarniając komplet punktów. Malwina Smarzek była najlepiej punktującą na boisku, zdobywając 18 oczek atakiem (przy 50% skuteczności w tym elemencie) , dwa blokiem oraz jeden asem serwisowym.

Czterosetowe zwycięstwo odniosła także drużyna Anny Kaczmar – Bosca San Bernardo Cuneo. W całym starciu zarówno zespół gospodarzy, jak i siatkarki przyjezdne z Bosca San Bernardo Cuneo nie ustrzegały się błędów, co znacznie obniżało poziom tego spotkania. Po nim ekipa Anny Kaczmar pozostaje nadal na 10. miejscu w tabeli. Jak do tej pory Bosca San Bernardo w siedmiu rozegranych spotkaniach zdobyła 8 punktów. Do wygranej w ostatnim starciu zespół z Cuneo poprowadziła niekwestionowana liderka – Lisa van Hecke, która zdobyła w tym spotkaniu aż 31 punktów. Anna Kaczmar była w meczowym składzie, ale nie pojawiła się na boisku.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela włoskiej Serie A kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved