Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Polki górą w 10. kolejce spotkań

Włochy K: Polki górą w 10. kolejce spotkań

10. seria spotkań włoskiej Serie A siatkarek była szczęśliwa dla Polek. Imoco Conegliano pokonało na wyjeździe 3:1 Il Bisonte Firenze i awansowało na 3. miejsce w tabeli. Zanetti Bergamo mogło cieszyć się z wygranej 3:0 z Club Italia Crai, a zespół z Cuneo dość niespodziewanie pokonał po tie-breaku uczestnika Ligi Mistrzyń, Savino Scandicci.

W lidze włoskiej siatkarek wciąż niepokonany jest zespół Igor Gorgonzola Novara. Lider Serie A pewnie pokonał w 10. kolejce Fenera Chieri 3:0, wygrywając dziewiąty mecz z rzędu. Zespół z Novary do zwycięstwa poprowadziły Paola Egonu (16 pkt.) oraz Yamila Nizetich (15 pkt.).

Na drugim miejscu w tabeli z trzema punktami straty do lidera znajduje się Unet E-work Busto Arsizio. W meczu z Lardini Filottrano gospodynie niespodziewanie przegrały pierwszego seta, w trzech kolejnych były już jednak górą i pewnie zgarnęły trzy punkty. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazała się Alessia Gennari, która zdobyła dla zwycięskiej drużyny 21 punktów.

Dość niespodziewanej porażki w Cuneo doznał uczestnik Ligi Mistrzyń, Savino Del Bene Scandicci. Po trzech setach zespół Anny Kaczmar prowadził 2:1, wygrywając zaciętą końcówkę trzeciego seta. Przyjezdne doprowadziły jednak do tie-breaka, a w nim znów lepsze okazały się siatkarki Bosca San Bernardo i to one cieszyły się z dwóch punktów. Do wygranej zespół gospodyń poprowadziły Lise van Hecke (22 pkt.) oraz Srna Marković (20 pkt.). Anna Kaczmar pojawiła się na boisku w trzecim secie i została na nim już do końca. Polska rozgrywająca zdobyła również jeden punkt atakiem. W drużynie ze Scandicci, która w czwartek podejmie w Lidze Mistrzyń ŁKS Commercecon Łódź, najwięcej punktów zdobyły Isabelle Haak (18) oraz Jelica Wasiljewa (15).

Potknięcie Savino Del Bene wykorzystał zespół Imoco Volley Conegliano, który wygrał wyjazdowy mecz z Il Bisonte Firenze i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Joanna Wołosz rozegrała całe spotkanie, prowadząc swój zespół do zwycięstwa. Najskuteczniejsza w drużynie z Conegliano była Samanta Fabris, która zapisała na swoim koncie 23 punkty. Z wygranej mogła cieszyć się również Malwina Smarzek i jej zespół Zanetti Bergamo. Siatkarki z Bergamo coraz śmielej radzą sobie w Serie A i po wygranej 3:0 z Club Italia Crai 3:0 awansowały na 7. miejsce w tabeli. W sobotnim meczu najwięcej punktów dla gospodyń zdobyły Rossella Olivotto i Malwina Smarzek (po 14). Polska atakująca do 13 punktów w ataku (46% skuteczności) dołożyła jeden punktowy blok.

W ostatnim meczu tej serii spotkań Saugella Team Monza wygrał z Banca Valsabbina Brescia 3:1. Zespół z Monzy do wygranej poprowadziły Serena Ortolani (19 pkt.) oraz Hanna Orthmann (17 pkt.). W tej kolejce pauzował zespół Pomi Casalmaggiore z Agnieszką Kąkolewską w składzie.