Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Pierwsze mecze ćwierćfinałowe, sensacja we Florencji

Włochy K: Pierwsze mecze ćwierćfinałowe, sensacja we Florencji

We Włoszech rozegrano pierwsze mecze ćwierćfinałowe włoskiej Serie A siatkarek. Na pierwszy plan wybija się niespodziewana porażka Igor Gorgonzola Novara we Florencji. Imoco Conegliano z Joanną Wołosz w składzie pewnie wygrało wyjazdowe spotkanie w Cuneo, a Pomi Casalmaggiore uległo we własnej hali Savino Del Bene Scandicci. Drugie mecze w rywalizacji do dwóch wygranych w kolejny weekend.

Zwycięzca rundy zasadniczej, Imoco Volley Conegliano, nie miał większych problemów z wygraniem pierwszego meczu ćwierćfinałowego. Podopieczne trenera Daniele Santarelliego w trzech setach pokonały w Cuneo z Bosca San Bernardo. Przewaga Imoco nawet przez moment nie była zagrożona, a barierę 10 punktów przekroczyły w tym meczu Anna Danesi (12) oraz Kimberly Hill i Valentina Tirozzi (po 11). Joanna Wołosz grała całe spotkanie prowadząc swój zespół do zwycięstwa. Polska rozgrywająca dołożyła od siebie dwa punkty atakiem i jeden skuteczny blok. W zespole gospodyń Anna Kaczmar pojawiła się tylko na moment na boisku w drugim secie.

Zaskakująco potoczył się mecz we Florencji, w której siódmy zespół rundy zasadniczej – Il Bisonte Firenze podejmował Igor Gorgonzola Novara. Gospodynie zagrały bez kompleksów i wykorzystały błędy robione przez rywalki. Świetna gra Indre Sorokaite (16 pkt.) oraz Louisy Lippmann (17 pkt.) sprawiły, że drugi zespół tabeli nie miał zbyt wielu szans. Liderka przyjezdnych, Paola Egonu zdobyła wprawdzie 22 punkty, ale była osamotniona w swoich poczynaniach. Igor Gorgonzola szansy awansu do półfinału musi szukać w dwóch kolejnych meczach, bowiem rywalizacja toczy się tylko do dwóch zwycięstw.

Pomi Casalmaggiore z Agnieszką Kąkolewską i Katarzyną Skorupą w składzie przegrał dwa pierwsze sety pierwszego meczu z Savino Del Bene Scandicci. W trzeciej partii górą były jednak gospodynie, którym świetna gra Danielle Cuttino (21 pkt.) dała szanse na odwrócenie losów spotkania. Czwarta partia jednak znów należała do przyjezdnych i to podopieczne trenera Carlo Parisiego są faworytkami do awansu przed drugim meczu. W zespole Savino 25 punktów zdobyła szwedzka atakująca Isanbelle Haak, 17 punktów na swoim koncie miała Elitsa Wasiljewa. Agnieszka Kąkolewska zdobyła dla Pomi w tym meczu 7 punktów, kończąc 5 ze swoich 12 ataków i dokładając do tego dwa skuteczne bloki. Katarzyna Skorupa w roli rozgrywającej gospodyń grała cały mecz.

Zacięty mecz stoczyły ze sobą w Busto Arsizio zespoły Unet E-work oraz Saugella Team Monza. Pierwszy set padł łupem przyjezdnych, ale po chwili to gospodynie prowadziły 2:1. W zespole z Monzy świetnie spisywała się Hanna Orthmann (30 punktów) i rywalki doprowadziły do tie-breaka. W nim lepsze ponownie okazały się siatkarki z Busto Arsizio (15:12) i to one prowadzą w ćwierćfinałowej rywalizacji. W zespole gospodyń 33 punty zdobyła Floortje Meijners.