Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Pierwsza porażka Imoco Volley Conegliano

Włochy K: Pierwsza porażka Imoco Volley Conegliano

W 8. kolejce rozgrywek włoskiej serie A siatkarek pierwszej porażki doznał zespół Imoco Volley Conegliano, który po tie-breaku uległ Liu Jo Modena. Sporo namęczyć musiały się siatkarki lidera z Novary – Igor Gorgonzola wygrał z Pomi Casalmaggiore dopiero w tie-breaku. Gorycz kolejnej porażki musiały przełknąć siatkarki Lardini Filottrano.

Mecz Igor Gorgonzola Novara z Pomi Casalmaggiore rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia drużyny gości. Lider przegrał pierwszego seta 24:26, drugiego do 20 i był już pod ścianą. Świetnie w zespole Pomi radziły sobie Sarah Pavan (29 pkt.) oraz Brayelin Martinez (22 pkt.). W trzeciej partii siatkarki z Novary wróciły do gry i wygrały dwa kolejne sety, doprowadzając do tie-breaka. W decydującej partii goście prowadzili już 12:7, ale Katarzyna Skorupa i jej koleżanki odrobiły tę stratę i wygrały 16:14, nadal zachowując miano niepokonanych. Doskonały mecz rozegrała Celeste Plak, holenderska przyjmująca zdobyła w tym meczu 29 punktów. 20 oczek na swoim koncie zapisała Paola Egonu. Katarzyna Skorupa rozegrała w barwach zespołu z Novary całe spotkanie, zapisując na swoim koncie jednego asa serwisowego i jeden skuteczny atak.

Igor Gorgonzola zachował fotel lidera, bowiem Imoco Volley Conegliano dość niespodziewanie przegrało 2:3 na własnym terenie z Lju Jo Modena. Pierwsze skrzypce w zespole z Modeny grała była siatkarka Chemika Police, Madelaynne Montano, która zapisała na swoim koncie 20 punktów i była główną siła napędową w dwóch pierwszych setach wygranych przez Liu Jo. Joanna Wołosz i jej koleżanki wróciły do gry w secie trzecim wygranym do 15, by w czwartej partii rozgromić rywalki do… 9. W tie-breaku znów lepsza okazała się drużyna z Modeny, która zgarnęła dwa cenne punkty. W zespole Imoco 25 punktów w tym meczu zdobyła Kimberly Hill. Joanna Wołosz, która rozegrała całe spotkanie, zdobyła jeden punkt atakiem, do którego dołożyła dwie skuteczne akcje w bloku. Imoco ma punkt straty do lidera z Novary.

Stratę punktów prowadzącej dwójki wykorzystał zespół Savino Del Bene Scandicci, który bez żadnych problemów w trzech setach wygrał wyjazdowe spotkanie z Sab Volley Legnano. Liderką zespołu gości ponownie była Isabelle Haak, która zdobyła 18 punktów. Savino traci już tylko jeden punkt do zespołu z Conegliano i dwa do lidera. Kolejnej, siódmej już porażki w tym sezonie doznał zespół Lardini Filottrano. Tym razem drużyna Bereniki Tomsi mimo zwycięstwa w pierwszym secie uległa 1:3 Saguella Team Monza. W zwycięskim zespole wyróżniały się Edina Begic (17 pkt.) i Serena Ortolani (15 pkt). Berenika Tomsia zdobyła 8 punktów atakiem przy zaledwie 24% skuteczności, do których dołożyła 2 skuteczne bloki. Trzy punkty więcej zdobyła w tym meczu Lana Scuka.

W Pesaro Mycicero Volley wygrało 3:0 z Foppapedretti Bergamo i dzięki temu Lardini wciąż jest na przedostatniej pozycji w tabeli. Mecz Il Bisonte Firenze z Unet E-Work Busto Arsizio zostanie rozegrany dopiero w poniedziałek.