Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Niezbyt dobry weekend dla Polek

Włochy K: Niezbyt dobry weekend dla Polek

W rozgrywanej w weekend 9. kolejce włoskiej Serie A siatkarek porażki doznały zespoły, w których grają biało-czerwone. Swój mecz przegrało Pomi Casalmaggiore, Imoco Conegliano i Bosca San Bernardo Cuneo. Jedynie Malwina Smarzek i jej Zanetti Bergamo mogło cieszyć się z dwóch punktów zdobytych na wyjeździe w Chieri.

W serii A siatkarek na prowadzeniu po 9. kolejkach nadal znajduje się Igor Gorgonzola Novara, który w ten weekend nie rozgrywał swojego meczu. Mimo to siatkarki z Novary wciąż mają trzy punkty przewagi nad kolejnymi zespołami. Uwagę kibiców przyciągał mecz w Scandicci, gdzie zmierzyło się dwóch uczestników Ligi Mistrzyń, w dodatku grających w tej samej grupie. W pucharach w pierwszym meczu górą było Imoco Conegliano, które pokonało rywala 3:2, w lidze już było inaczej.

Mecz zaczął się zgodnie z oczekiwaniami przyjezdnych, Imoco zdominowało wydarzenia na boisku i pewnie wygrało inauguracyjną partię do 14. Problemy zaczęły się w kolejnych setach. Do głosu doszły gospodynie, które wyrównały stan spotkania po wygranym drugim secie do 22, a w trzecim triumfowały po walce na przewagi 26:24. W czwartym, jak się potem okazało ostatnim secie Savino Del Bene wygrało 25:18 i zgarnęło cenne trzy punkty, awansując w tabeli na 2. miejsce. Świetne spotkanie rozegrała atakująca gospodyń Isabelle Haak, która zapisała na swoim koncie 29 punktów. W zespole Imoco najwięcej, bo 17 punktów zdobyła Samanta Fabris. Joanna Wołosz grała cały mecz i zapisała na swoim koncie dwa punkty blokiem, do których dołożyła jeden skuteczny atak. Była to druga ligowa porażka Imoco Volley w tym sezonie, która kosztowała zespół polskiej rozgrywającej spadek na czwarte miejsce w tabeli Serie A.

Na trzecim miejscu znalazł się zespół Unet E-work Busto Arsizio po wyjazdowej wygranej w Brescii 3:1. Czwartego seta przyjezdne w tym meczu wygrały po niezwykle długiej i zaciętej walce 38:36 i dzięki temu zgarnęły komplet punktów. 19 „oczek” w tym spotkaniu na swoim koncie zapisała kapitan zespołu z Busto Arsizio, Alessia Gennari. Kaja Grobelna tym razem zaliczyła słabszy występ i opuściła boisko w drugiej partii z 8 punktami na koncie. Nie powiodła się wyprawa do Monzy zespołu Pomi Casalmaggiore z Agnieszką Kąkolewską w składzie. Piąty w tabeli zespół Pomi uległ gospodyniom w trzech setach i chociaż zachował nad nimi trzy punkty przewagi, to stracił dystans do czołówki. Liderkami zespołu z Monzy były Edina Begic (12 pkt.) oraz Hanna Orthmann (11 pkt.), w drużynie Pomi 10 punktów zdobyła Kenia Carcaces. Agnieszka Kąkolewska, która wystąpiła w całym meczu, punktowała sześciokrotnie. Polska środkowa skończyła 4 z pięciu swoich ataków i dołożyła do tego dwa punktowe bloki.

Przegrał również zespół Bosca San Bernardo Cuneo z Anną Kaczmar w składzie. Siatkarki z Cuneo uległy w wyjazdowym spotkaniu 1:3 Lardini Filottrano i nadal zajmują 10. lokatę w tabeli. Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole gospodyń była Anthi Vasilantonaki, która zdobyła w tym meczu 16 punktów. W drużynie z Cuneo aż 24 razy punktowała Lise van Hecke, ale niewiele to pomogło. Anna Kaczmar pojawiła się tylko na chwilę w czwartym secie spotkania, grę przyjezdnych w tym meczu prowadziła Francesca Bosio.

Powody do zadowolenia po 9. kolejce mogła mieć za to Malwina Smarzek, która po raz kolejny rozegrała całe spotkanie w barwach Zanetti Bergamo. Jej zespół pokonał na wyjeździe po tie-breaku Fenera Chieri, chociaż przegrywał najpierw 0:1, potem 1:2. Polska atakująca zdobyła w tym spotkaniu 13 punktów, w tym 8 atakiem przy 30% skuteczności. Dołożyła do tego 4 punktowe bloki i jednego asa serwisowego. Liderką przyjezdnych była Rosella Olivotto, która zdobyła 18 punktów. W ostatnim meczu tej serii spotkań Il Bisonte Firenze wygrało 3:0 na wyjeździe z Club Italia Crai. 14 punktów na swoim koncie w tym spotkaniu zanotowała Louisa Lippman.