Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Niespodzianka w wykonaniu Lardini Filottrano

Włochy K: Niespodzianka w wykonaniu Lardini Filottrano

W środę rozegrano pięć spotkań 15. kolejki włoskiej Serie A siatkarek. Do największej niespodzianki doszło w Filottrano, gdzie ostatni w tabeli zespół Lardini z Bereniką Tomsią w składzie pokonał 3:2 wicelidera z Novary. Lider Imoco Conegliano po wygranej w Legnano ma już pięć punktów przewagi w tabeli.

Do sporej niespodzianki doszło w 15. kolejce rozgrywek włoskiej Serie A siatkarek. Ostatni w tabeli zespół Lardini Filottrano pokonał wicelidera Igor Gorgonzola Novara 3:2. Pierwsze dwa sety padły łupem gospodyń, w składzie których „pierwsze skrzypce” grała Annie Mitchem (28 punktów). Również w trzecim secie Lardini długo prowadziło, jednak końcówka należała do siatkarek z Novary. Katarzyna Skorupa i jej koleżanki doprowadziły do tie-breaka, jednak w decydującej partii mimo prowadzenia 12:10 nie zdołały wygrać. Lardini było górą, wygrało 17:15 i zainkasowało dwa punkty. Berenika Tomsia zdobyła w tym spotkaniu 15 punktów, z czego 14 atakiem przy 39% skuteczności. Do tego polska atakująca dołożyła jednego asa serwisowego. W zespole z Novary całe spotkanie rozegrała Katarzyna Skorupa, która zapisała na swoim koncie jeden punktowy blok i jednego asa serwisowego. Najwięcej punktów dla zespołu gości zdobył Paola Egonu (23) oraz Stephania Enright (19).

Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał lider tabeli, Imoco Volley Conegliano. Joanna Wołosz i jej koleżanki w trzech setach wygrały wyjazdowe spotkanie z Sab Volley Legnano i mają już pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli rywalem. Polska rozgrywająca zdobyła w tym spotkaniu jeden punkt atakiem i popisała się jednym skutecznym blokiem. 10 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Robin de Kruijf, o jeden mniej Anna Danesi. Sporym zaskoczeniem była również wygrana Foppapedretti Bergamo z czwartym w tabeli Unet E-Work Busto Arsizio. Dwa pierwsze sety meczu w Bergamo padły łupem faworyzowanych przyjezdnych, głównie dzięki dobrej postawie Valentiny Diouf (21 pkt.). Potem jednak role się odwróciły i to Foppapedretti było stroną dominującą. Ostatecznie gospodynie wygrały 3:2, a doskonałe spotkanie rozegrały Miriam Sylla (23 pkt.) oraz Roslandy Acosta (21 pkt.).

Zespół Liu Jo Modena w trzech szybkich setach wygrał z Mycicero Volley Pesaro i przeskoczył rywala w tabeli, awansując na 6. miejsce. Liderkami gospodyń w tym meczu był Camila Mingardi (19 pkt,) oraz Katarina Barun-Susnjar (15 pkt.). W Monzie Saguella Team pokonał 3:1 Pomi Casalmaggiore. Największy wkład w tę wygraną miały Serena Ortolani, która zdobyła 20 punktów oraz Helena Havelkova, która miała na swoim koncie dwa punkty mniej. Mecz pomiędzy Savino Del Bene Scandicci a Il Bisonte Firenze zostanie rozegrany w czwartkowy wieczór.