Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Mocny start Imoco Conegliano, kolejna pewna wygrana

Włochy K: Mocny start Imoco Conegliano, kolejna pewna wygrana

fot. legavolleyfemminile.it

Siatkarki Imoco Volley Conegliano kontynuują zwycięską passę, tym razem zespół Joanny Wołosz pokonał Lardini Filottrano. Wyższość rywalek musiały uznać Scandicci i Novara. Druga kolejka zmagań, podobnie jak inauguracja rywalizacji, przyniosła polskie starcie: w meczu Monzy z Bergamo triumfował zespół Katarzyny Skorupy.

Szybko, łatwo i przyjemnie – swój kolejny mecz zakończyły siatkarki Conegliano. Joanna Wołosz i jej koleżanki rozpoczęły mocnym akcentem od prowadzenia 8:2. Od pierwszych akcji dobre noty zbierała Paola Egonu, atakująca reprezentacji Włoch mogła liczyć na wsparcie Miriam Sylli. 54% skuteczność w ataku przyjezdnych przy skromnym wyniku 21% gospodyń wystarczyły do zbudowania znacznego prowadzenia. Wygrana 25:11 odsłona premierowa była doc jednostronna, w kolejnych fragmentach meczu gospodynie wyraźnie wyciągnęły wnioski z porażki, duet Partenio/ Nicoletti pozwolił poprawić poziom efektywności zagrań z pierwszej akcji. W tej odsłonie miejscowe miały swoje szanse, jednak to Egonu w kluczowych momentach nie marnowała szans , prowadząc swój zespół do zwycięstwa.Udany występ zanotowała Magdalena Stysiak, mimo że finalnie zespół Polki przegrał. Stysiak pojawiała się na boisku w roli zmienniczki, dopisując na konto swojej drużyny 10 oczek i atakując ze skutecznością na poziomie 64%. Agnieszka Kąkolewska również pełniła role zmienniczki, czas jaki spędziła na boisku był jednak nieco mniejszy. Mimo wyjątkowej intuicji gospodyń na siatce i 15 skutecznych blokach to siatkarki Cuneo sprawiały wrażenie drużyny kontrolującej sytuację. O sile ataku przyjezdnych stanowiła Lise Van Hecke, zdobywczyni 21. punktów. Po dwóch pewnie wygranych seta siatkarkom Novary przytrafiło się potknięcie i triumfując 25:13 Scandicci pozostało w grze. Van Hecke na więcej nie pozwoliła rywalkom i tak komplet punktów zgarnęło Cuneo.

Szczęścia nie miała Zuzanna Górecka, Igor Gorgonzola Novara z Polką w składzie uległ Milenium Brescia. Było to jedno z bardziej zaciętych spotkań tej kolejki, triumfatora musiał bowiem wyłonić tie-break. Dość niespodziewanie po 2,5 godzinnej walce z wygranej mogły cieszyć się przyjezdne. Swój zespół do wygranej poprowadziła Camilla Mingardi, najlepiej punktująca spotkania zanotowała imponujący rezultat – 37. punktów! Mimo walki po obu stronach siatki nie był to najładniejszy mecz, co potwierdza liczba niewymuszonych błędów własnych. Siatkarki obu drużyn popełniły łącznie 67 błędów. Interesującym i dość niespotykanym na co dzień rezultatem był wynik Cristiny Chirichelli, zdobywczyni 26 punktów aż 13 oczek zdobyła blokiem, kapitan Novary nie zdołała jednak uchronić swojego zespołu przed porażką. Zespół z Novary po kontuzji Jovany Brakocević stracił również drugą atakującą – urazu nabawiła się Iza Mlakar.

Interesująco zapowiadała się „polska” rywalizacja, w meczu Monzy Katarzyny Skorupy z Bergamo Malwiny Smarzek więcej powodów do optymizmu miała polska rozgrywająca. Mimo przegranej Smarzek zanotowała dobry występ, przy blisko 50% skuteczności reprezentantka Polski była najlepiej punktującą swojego zespołu (22 punkty). Po mocnym starcie i wygranej na przewagi siatkarki Bergamo straciły na skuteczności, w drugiej partii efektywność w ataku spadła nawet poniżej 20%. W kolejnych setach ciężar gry w ataku wzięła na siebie Serena Ortolani, odwracając losy rywalizacji i prowadząc swój zespół do zwycięstwa.

Zobacz również:
Tabela i wyniki włoskiej Serie A kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved