Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Mistrzynie Włoch z Joanną Wołosz punktują kolejne rywalki

Włochy K: Mistrzynie Włoch z Joanną Wołosz punktują kolejne rywalki

fot. legavolleyfemminile.it

8. kolejka na parkietach Serie A kobiet dała nam dwa starcia biało-czerwonych. W konfrontacji z liderkami, dowodzonymi przez kapitan Joannę Wołosz, wyższość rywalek musiało uznać Scandicci Magdaleny Stysiak i Agnieszki Kąkolewskiej. Komplet punktów zapisała Monza Katarzyny Skorupy, nie był to natomiast udany weekend dla Malwiny Smarzek-Godek.

Kolejne zwycięstwo bez straty seta zanotowało Conegliano Joanny Wołosz. Mistrzynie Italii umocniły się na pozycji lidera rozgrywek. Jedynie odsłona premierowa była nieco bardziej wyrównana. W końcówce tej partii miejscowe prowadziły już 21:18, gra nieco się wyrównała, niezmiennie jednak dwa punkty zaliczki utrzymały mistrzynie Włoch (25:23). 63% -skuteczność siatkarek Conegliano nie była pełnią możliwości, w kolejnej odsłonie efektywność Egonu i jej koleżanek wzrosła do 67%, ta partia to już dominacja liderek Serie A, w wygranej do 10 odsłonie Conegliano zdominowało rywalki we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, kluczem do sukcesu okazał się serwis, bezpośrednio zagrywką tylko w tej partii gospodynie punktowały pięć razy. Trzeci set to jeszcze próby ratowania sytuacji przez przyjezdne, Magdalena Stysiak i jej koleżanki nie zdołały zatrzymać faworytek. Mimo dość bolesnej porażki Scandicci Stysiak i Kąkolewska rozegrały niezłe spotkanie. Stysiak ze skutecznością na poziomie 50% zdobyła 9 oczek, Kąkolewska do dorobku swojego zespołu dodała 6 punktów przy średniej efektywności na poziomie 63%. Dorobek Polek wyglądał skromnie przy wyniku liderki Conegliano – Paola Egonu osiągnęła próg skuteczności 70%, zdobywając 19 punktów.Większej historii nie miało spotkanie Igor Gorgonzola Novary Zuzanny Góreckiej z Monzą Katarzyny Skorupy. Polska rozgrywająca tym razem nie pojawiła się na boisku, podobnie jak broniąca barw klubu z Novary Górecka. Trener przyjezdnych nie miał również potrzeby dodatkowo rotować składem, w szeregach przyjezdnych trudno było wskazać zdecydowaną liderkę. Po 16 punktów notowały Orthmann i Meijners, 14 oczek dodała kapitan zespołu – Serena Ortolani. Nieco gorszy w wykonaniu przyjezdnych był drugi set spotkania, w którym Monza sprezentowała rywalkom dziewięć punktów, te szansę Novara wykorzystała bezbłędnie, doprowadzając do wyrównania. Przy średniej 33% skuteczności zagrań nawet dobra gra i 14 punktów Brakocević nie uchroniło gospodyń przed porażką i trzy punkty pojechały do Monzy.

Powodów do optymizmu nie miały siatkarki Bergamo, które we Florencji ugrały jedynie seta. Nie było to najlepsze spotkanie również dla Malwiny Smarzek-Godek, która po dwóch setach bez zdobyczy punktowej opuściła boisko. Zanetti Bergamo nie zawiodła Annie Mitchem, liderka przyjezdnych przywróciła nadzieję swojej drużynie w trzeciej partii spotkania, przedłużając losy meczu. Czwarta partia to jednak najlepszy set w wykonaniu Il Bosinte Firenze, przy 61% skuteczności zagrań gospodynie zdominowały rywalki, triumfując do 16. Gospodynie miały co najmniej dwie bohaterki, obok zdobywczyni 22 punktów Sylvi Nwakalor w ataku brylowała Mikaela Foecke (20 oczek). Mocnym punktem miejscowych była czujna gra w bloku, przy pięciu oczkach Bergamo zdobytych tym elementem gospodynie punktowały aż 14 razy. Wygrana pozwoliła drużynie z Florencji awansować na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi włoskiej Serie A kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved