Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Mistrz Italii dominuje, nawet bez Joanny Wołosz

Włochy K: Mistrz Italii dominuje, nawet bez Joanny Wołosz

fot. legavolleyfemminile.it

14. kolejka włoskiej Serie A kobiet ułożyła się po myśli biało-czerwonych grających na co dzień na Półwyspie Apenińskim. Tylko Katarzyna Skorupa schodziła z boiska pokonana, jej zespół musiał uznać wyższość obecnego mistrza kraju. Conegliano potwierdziło swoją siłę, nawet bez swojej kapitan na boisku.

 Siatkarki lidera Serie A również tym razem nie zawiodły swoich fanów. Mistrzynie Italii dość pewnie rozprawiły się z rywalkami z Monzy, chociaż rozpoczęły od falstartu. Dość niespodziewanie to miejscowe prowadziły 16:12 w pierwszej partii. Na odpowiedź Conegliano nie trzeba było długo czekać, w ataku nie zawodziła Paola Egonu, mistrzynie Włoch uaktywniły się w bloku, odrzucając rywalki od siatki regularną zagrywką i to zespół Joanny Wołosz prowadził w końcówce 21:19. Takiej szansy Conegliano nie wypuszcza z rąk, niekwestionowaną liderką przyjezdnych była zdobywczyni 23. punktów Paola Egonu. Jeszce lepiej w wykonaniu obrończyń tytułu wyglądał drugi set, w którym Egonu i spółka mogły się pochwalić blisko 60% efektywnością zagrań, tak skuteczna jak w poprzednim secie nie była Floortje Meijners, liderka miejscowych nie zdołała uchronić swojej drużyny przed porażką. Najbliżej wygrania seta Monza była w trzeciej partii, jednak to nie zasługa wyjątkowej efektywności miejscowych, Conegliano tylko w tej części meczu po błędach własnych oddało rywalkom aż 12 oczek. Mimo tych potknięć zespół Joanny Wołosz wygrał również te partię, zgarniając komplet punktów i umacniając się na pozycji lidera. O ile Joanna Wołosz nie grała w tym spotkaniu to cały mecz w szeregach Monzy rozegrała inna polska rozgrywająca – Katarzyna Skorupa.

Nieco dłużej o cenne punkty walczył zespół kolejnych biało-czerwonych – Savino Del Bene Scandicci, którego barw bonią Magdalena Stysiak i Agnieszka Kąkolewska już w odsłonie premierowej zapewniło swoim fanom dużą dawkę emocji. Po imponującym początku i prowadzeniu Pomi 8:2 cierpliwa gra miejscowych opłaciła się, siatkarki Scandicci powoli niwelowały dystans, spora w tym zasługa zdobywczyni 23. punktów – Lonneke Sloetjes. I tak w końcówce seta to gospodynie prowadziły 21:20, nie był to koniec walki. Triumfatorki wyłoniła gra na przewagi, w tej więcej „zimnej krwi” zachowały miejscowe, triumfując 31:29. W drugiej partii wydawać się mogło że siatkarki Scandicci panują nad sytuacją i nie pozwolą rywalkom na więcej. W trzecim secie kiedy efektywność Scandiicci spadła, a przyjezdne utrzymały dobre noty w bloku końcówka rozstrzygana na przewagi padła łupem przyjezdnych. Mimo zaciętej walki i kolejnych wymian w ataku Pomi nie zdołało urwać rywalkom choćby punktu. Zarówno Magdalena Stysiak jak i Agnieszka Kąkolewska pojawiały się na boisku w roli zmienniczek, Stysiak włączając się do gry w trzecim i czwartym secie na 8 szans w ataku skończyła 5, kończąc mecz z wysoką 63% skutecznością. Agnieszka Kakolewska tym razem nie zwiększyła swojego dorobku punktowego.

Chwili na odpoczynek po intensywnym turnieju kwalifikacyjnym nie miała Malwina Smarzek-Godek. W meczu z Lardini Filottrano Polka zameldowała się na boisku od pierwszych akcji. Spotkanie nie miało większej historii, siatkarkom Zanetti Bergamo do triumf wystarczyła godzina. W żadnej z partii miejscowe nie były w stanie osiągnąć progu 20 punktów zdobytych w meczu. Na siatce dwoiła i troiła się Anna Nicoletti, zdobywczyni 15 oczek nie miała jednak większego wsparcia ze strony swoich koleżanek. Po stronie Bergamo najczęściej punktowała Malwina Smarzek-Godek (15 punktów), utrzymując wysoką 54%-skuteczność zagrań.  Równie dobre noty zebrała Sara Loda. Przyjezdne prezentowały się lepiej we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, a 29%-efektywność gospodyń w ataku przy 45% Bergamo potwierdza dystans dzielący obie drużyny. Udaną dla biało-czerwonych kolejkę zwycięstwem zakończyła także Zuzanna Górecka, jej Novara 3:1 pokonała rywalki z Cuneo. Polka na boisku pojawiła się tylko w pierwszej partii, miejscowe do triumfu poprowadziła zdobywczyni 24. punktów – Jovana Brakocević – Canzian.

Zobacz również:
Wyniki i tabela włoskiej Serie A kobiet

 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved