Włochy K: Malwina Smarzek nie zdołała zatrzymać Imoco, Stysiak i Kąkolewska z porażką

W środę rozegrano 18. kolejkę włoskiej Serie A siatkarek, która nie przyniosła drastycznych zmian w tabeli. W najważniejszym meczu tej serii spotkań Igor Gorgonzola Novara pokonał 3:1 Savino Del Bene Scandicci i umocnił się na trzecim miejscu. Liderem pozostaje wciąż zespół Joanny Wołosz, Imoco Volley Conegliano, który do tej pory przegrał zaledwie jeden mecz. Polskie siatkarki z wyjątkiem Wołosz i Malwiny Smarzek grają coraz mniej w swoich zespołach.

Lider tabeli włoskiej Serie A siatkarek w środę zmierzył się w Bergamo z zespołem Malwiny Smarzek. Imoco Volley Conegliano wygrało pewnie w trzech setach, jednak gospodynie nie poddały się bez walki. W drużynie gospodarzy najwięcej punktów zdobyła Annie Mitchem (15), Malwina Smarzek podobnie jak Sara Loda miała na koncie 12 punktów. Polska atakująca skończyła 10 ataków (skuteczność 32%), do tego dołożyła dwa skuteczne bloki. Liderką Imoco pod nieobecność Egonu była Robin De Kruijf (13 pkt.). Joanna Wołosz rozegrała całe spotkanie zdobywając dwa punkty blokiem oraz dwa atakiem.

Trzy punkty w tej kolejce zgarnął również wicelider tabeli, Unet E-work Busto Arsizio, któy pokonał 3:1 we własnej hali rywala z Perugii. Do wygranej poprowadził zespół gospodarzy Haleigh Washington oraz Britt Herbots, które zdobyły po 18 punktów. W zespole gości z dobrej strony pokazała się Regiane Bidias, która grała od drugiego seta i zapisała na swoim koncie 17 punktów. Najciekawiej zapowiadało się spotkanie trzeciego w tabeli zespołu Igor Gorgonzola Novara z czwartym Savino Del Bene Scandicci. Gospodynie po wygraniu dwóch pierwszych setów trzeciego przegrały po zaciętej końcówce, ale w czwartej partii rozbił rywala do 13. Najwięcej punktów dla zespołu z Novary zdobyły Jovana Brakocević (18) oraz Elica Wasiljewa (17), Zuzanna Górecka cały mecz obejrzała z kwadratu dla rezerwowych. W ekipie gości Magdalena Stysiak w roli rezerwowej zapisała na swoim koncie 8 punktów atakiem (skuteczność 47%). Agnieszka Kąkolewska grała w dwóch pierwszych setach, kończąc jeden swój atak z sześciu oraz raz skutecznie blokując rywalki. Od trzeciego seta zastąpiła ją na boisku Marina Lubian.

Z łatwych trzech punktów mogły cieszyć się Katarzyna Skorupa i jej koleżanki. Saguella Monza w trzech szybkich setach uporała się z outsiderem ligi, Golden Tulip Caserta i obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli. Najwięcej punktów w tym meczu zdobyła Kathryn Plummer (16), a polskiej rozgrywającej zabrakło w składzie meczowym. Szósty w tabeli zespół Pomì Casalmaggiore po nierównym meczu pokonał u siebie 3:2 Lardini Filottrano. Liderkągospodyń w tym spotkaniu była Caterina Bosetti (23 punkty), o punkt więcej dla gości zdobyła Anna Nicoletti.

W pozostałych meczach walcząca jeszcze o miejsce w play-off Banca Valsabbina Brescia pokonała 3:1 wyżej notowany zespół Il Bisonte Firenze, a Fenera Chieri w takim samym stosunku rozprawiłą się z Bosca S.Bernardo Cuneo. Niekwestionowaną liderką zespołu z Brescii była Camilla Mingardi, która zdobyła w tym meczu 29 punktów. Zespół z Chieri do wygranej poprowadziła Kaja Grobelna, która również miała na swoim koncie 29 punktów.