Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Lider nie zawodzi, zespół Joanny Wołosz utrzymuje dominację

Włochy K: Lider nie zawodzi, zespół Joanny Wołosz utrzymuje dominację

fot. legavolleyfemminile.it

Imoco Volley Conegliano umocniło się na pozycji lidera, zespół Joanny Wołosz w meczu z zamykającym ligową stawkę Golden Tulip Caserta dał rywalkom prawdziwą lekcję siatkówki. W „polskim” pojedynku Saguella Monza Katarzyny Skorupy, po ponad dwugodzinnej walce, pokonała Scandicci Magdaleny Stysiak i Agnieszki Kąkolewskiej.

Najbardziej zacięte spotkanie rozegrano w ten weekend w Scandicci. Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, 62% skuteczność w ataku pozwoliła drużynie Agnieszki Kąkolewskiej i Magdaleny Stysiak szybko przejąć kontrolę nad przebiegiem seta. Do roli liderki swojego zespołu wyrosła Elena Pietrini, zdobywczyni 21 punktów. Magdalena Stysiak w tej części spotkania pojawiała się w roli zmienniczki, podobnie jak w drugim i trzecim secie. Po wygranej do 15 odsłonie premierowej efektywność zagrań miejscowych spadła, a to wykorzystał zespół Katarzyny Skorupy. Przyjezdne mogły liczyć na duet Orthmann/Meijners. Przy zmienności sytuacji zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. O ile we wcześniejszych partiach siłą miejscowych była czujna gra w bloku to w tie-breaku Katarzyna Skorupa bezbłędnie rozrzucała blok rywalek. 22% skuteczność w ataku Stysiak i jej koleżanek pogrzebały szanse gospodyń. Od czwartego seta Magdalena Stysiak pojawiła się na boisku w wyjściowym składzie, Polka zakończyła mecz z dorobkiem 15 punktów, przy 41% skuteczności zagrań. Agnieszka Kąkolewska dała dobrą zmianę w decydującej partii, nie zdołała jednak odwrócić losów meczu.Od zwycięstwa do zwycięstwa zmierzają mistrzynie Italii, zespół Joanny Wołosz podejmował zamykające ligową stawkę rywalki z Caserty. Faworytki nie pozwoliły sobie na potknięcie. To było nie tylko najkrótsze spotkanie tej kolejki, ale również jedno z bardziej jednostronnych widowisk w tym sezonie. Drużynie Joanny Wołosz do sukcesu wystarczyła niespełna godzina. Polska rozgrywająca tym razem nie pojawiła się na boisku, szkoleniowiec mistrza Włoch nie rotował składem, nie było takiej potrzeby. Mecz nie miał większej  historii, po wygranej do 9 odsłonie premierowej w kolejnej partii efektywność Sorokaite i jej koleżanek nieco spadła, dość stabilna gra miejscowych wystarczyła do wygrania seta 25:15. W trzeciej partii Caserta nie miała złudzeń, po raz kolejny nie przekraczając progu 10 zdobytych punktów w secie. Conegliano do triumfu poprowadziła Indre Sorokaite, zdobywczyni 16 punktów w spotkaniu.

Komplet punków zgarnęła również drużyna Malwiny Smarzek-Godek. Konfrontacji z Pomi Casalmaggiore siatkarki Bergamo nie rozpoczęły najlepiej. Odsłona premierowa padła łupem Pomi, spora w tym zasługa miejscowych. Zespół Malwiny Smarzek-Godek tylko w tej partii oddał rywalkom po niewymuszonych błędach własnych aż 10 punktów. Przełomowa okazała się druga partia spotkania, w tej przyjezdne były bliskie objęcia prowadzenia 2:0. W końcówce rozstrzyganej na przewagi ciężar gry wzięła na siebie Sara Loda. Kapitan Bergamo pomogła swojej drużynie wygrać 28:26. W kolejnych partiach dominacja w ataku wystarczyła, aby miejscowe zdominowały rywalki. Przyjezdnych nie uratowała nawet wyjątkowa czujność i siedem punktowych bloków w trzecim secie. Mimo wygranej Zanetti Bergamo Malwina Smarzek-Godek nie zaliczy tego meczu do szczególnie udanych, po dwóch setach mając na koncie tylko dwa punkty Polka opuściła plac gry.

Zobacz również:
Wyniki i tabela włoskiej Serie A kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved