Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Kontuzja Stysiak, w meczu na szczycie triumf Joanny Wołosz

Włochy K: Kontuzja Stysiak, w meczu na szczycie triumf Joanny Wołosz

Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie w hicie kolejki bez straty seta pokonało Igor Gorgonzola Novara. Również Scandicci Magdaleny Stysiak zgarnęło komplet punktów, chociaż Polki zabrakło w składzie. Wyższość rywalek musiała uznać natomiast Malwina Smarzek-Godek.

„Polskie” starcie w meczu na szczycie wbrew oczekiwaniom nie dostarczyło zbyt wielu emocji. Mistrzynie Italii nie pozwoliły rywalkom ugrać chociażby seta, polska rozgrywająca rozegrała całe spotkanie, kapitan Conegliano na konto swojego zespołu zapisała trzy punkty, dwa po atakach i jeden blokiem. Zuzanna Górecka po stronie Novary pojawiła się na boisku w trzeciej partii, przy czterech próbach w ataku Polka nie zakończyła żadnej akcji. Gospodyniom do triumfu wystarczyła nieco ponad godzina, już początki meczu ułożyły się po myśli obrończyń tytułu, przy 45%- skuteczności zagrań w ataku zespół Joanny Wołosz utrzymywał przewagę również w elemencie bloku. Do stanu 16:15 utrzymywała się gra na styku, sygnał do ataku dała swoim koleżankom Paola Egonu, zdobywczyni 15. punktów w meczu mogła liczyć na wsparcie duetu Kimberly Hill/ Robin de Kruijf. Końcówka seta należała  do gospodyń, które wygrały do 19. Była to najbardziej zacięta odsłona spotkania, w kolejnych przewaga Conegliano była jeszcze bardziej wyraźna. Przy średniej 33% – skuteczności zagrań siatkarki z Novary nie miały sportowych argumentów pozwalających nawiązać walkę.

Seta rywalkom nie oddała również Saguella Monza. Zespół Katarzyny Skorupy pokonał Lardini Filottrano. Polskiej rozgrywającej zabrakło w składzie meczowym. Już pierwszy set pokazał siłę przyjezdnych, kolejne zagrania  Kathryn Plummer pozwoliły Monzy zbudować kilkupunktowy dystans, ta przewaga utrzymywała się na dłuższej przestrzeni seta (12:16, 15:21, 17:25). Idąc za ciosem w kolejnej odsłonie Plummer i jej koleżanki zaprezentowały się jeszcze lepiej, co potwierdza średnia 69%-skuteczność zagrań. Trzeci set meczu miał być tylko formalnością, jena ta odsłona była najbardziej zaciętym fragmentem rywalizacji. Finalnie po końcówce rozstrzyganej na przewagi  triumfowała Monza.

W tej kolejce poza meczowym składem swojego zespołu znalazła się również Magdalena Stysiak, Polka podczas sobotniego treningu nabawiła się urazu lewej dłoni. Stysiak  czekają jeszcze badania, które pozwolą określić jak długo może potrwać przerwa reprezentantki Polski w grze. Pod nieobecność jednej ze swoich liderek Scandicci nie miało większych problemów z zanotowaniem kolejnego zwycięstwa. Chieri zdołało co prawda ugrać jednego seta, spora w tym zasługa nieco większej aktywności przyjezdnych w bloku. Na więcej Scandicci nie pozwoliło rywalkom, niekwestionowaną liderką gospodyń była Elena Pietrini, zdobywczyni 17. punktów w meczu. Agnieszka Kąkolewska znalazła się w składzie meczowym Scandicci, nie pojawiła się jednak na boisku.

Najbardziej zacięty mecz tego weekendu rozegrano w Umbrii, gdzie miejscowa Perugia podejmowała Zanetti Bergamo, którego barw broni Malwina Smarzek-Godek. Zespół Polki wyszedł z opresji, bowiem gospodynie prowadziły już 2:1, czwarty set to jednak wyjątkowa czujność przyjezdnych na siatce i aż 7 punktowych bloków. Konsekwencja i cierpliwość Smarzek-Godek i jej koleżanek przyniosły oczekiwane rezultaty, wygrywając 25:21 Bergamo wyrównało stan. Triumfatorki musiał więc wyłonić tie-break, Ten fragment meczu to prawdziwa siatkarska wymiana ciosów, o ile we wcześniejszych odsłonach siatkarki obu ekip nie ustrzegły się błędów własnych to w decydującym secie grały bezbłędnie. Nieco lepiej w ataku radziły sobie gospodynie, prowadzone przez zdobywczynię 32. punktów – Rosamarię Montibeller i to Perugia zanotowała kolejne zwycięstwo. Malwina Smarzek-Godek zakończyła mecz z dorobkiem 10 punktów przy 32% skuteczności, zdecydowana liderka w zespole Polki ponownie była Annie Mitchem, tym razem kończąca mecz z 27 punktami na koncie.