Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Kolejna wygrana zespołu Malwiny Smarzek-Godek

Włochy K: Kolejna wygrana zespołu Malwiny Smarzek-Godek

fot. Volley Bergamo

Po zaciętym spotkaniu z Busto Arsizio Scandicci musiało uznać wyższość rywalek po tie-breaku. Mimo przegranej Magdalena Stysiak i Agnieszka Kakolewska zanotowały udane występy. Problemów nie miało Bergamo Malwiny Smarzek-Godek, zgarniając komplet oczek. Część spotkań tej kolejki zmagań przełożono na 12 grudnia.

Igor Gorgonzola Novara Zuzanny Góreckiej oraz Imoco Volley Conegliano Joanny Wołosz mecze zaplanowane na 9. kolejkę Serie A rozegrają nieco później, bo 12 grudnia. W ten weekend rozegrano więc pięć z zaplanowanych meczów, z czego dwa spotkania z udziałem biało-czerwonych.Najwięcej emocji swoim fanom dostarczyło Scandicci, zespół którego barw bronią Agnieszka Kąkolewska i Magdalena Stysiak. Zespół Polek miał nawet szanse na komplet punktów, gospodynie prowadziły już 2:1, w trzecim secie dość długo prowadząc grę na styku. Przyjezdne zdołały doprowadzić do zwrotu akcji. Po raz kolejny do roli liderki swojego zespołu wyrosła Magdalena Stysiak. Polka do oczek zdobywanych atakiem dodała punktowy blok. Obok Stysiak szans na siatce nie marnowała Samantha Bricio. Średnia, 46%-skuteczność zagrań w ataku nie wystarczyła, aby gospodynie dopełniły formalności. W czwartym secie role się odwróciły, lepiej w ataku prezentowały się siatkarki Busto Arsizio, gdzie nie do zatrzymania była Karsta Lowe, która zdobyła 24 punkty. Tie-break już od pierwszych akcji był zaciętym widowiskiem, przy wymianie sił na siatce z minimalnej zaliczki mogły cieszyć się przyjezdne (4:5, 9:10), finalnie wygrywając 15:12.

Kolejne zwycięstwo na włoskich parkietach zanotowała kolejna z biało-czerwonych. Malwina Smarzek-Godek ponownie była wyróżniającą się postacią w swoim zespole. Polka na przestrzeni czterosetowego spotkania na konto swojego zespołu zapisała 18 punktów, przy skuteczności na poziomie 36%. Częściej od Polki punktowała tylko Annie Mitchem (19 oczek). Tym razem to nie skuteczność w ataku, a czujna gra na siatce były kluczem do sukcesu siatkarek Bergamo. Zespół Malwiny Smarzek-Godek bezpośrednio blokiem zatrzymywał rywalki 14 razy, przy rezultacie przyjezdnych 9 punktów zdobytych w tym elemencie. Cuneo grało zrywami, sytuację gości ratowała Lise Van Hecke. Przy średniej 33% skuteczności zagrań siatkarki Cuneo nie miały sportowych argumentów pozwalających przedłużyć rywalizację. W drugim wygranym przez Cuneo secie przyjezdne zdołały odrzucić rywalki od siatki, regularność serwisu i problemy Bergamo w przyjęciu dawały początek kolejnym kontratakom, a w tych obok Van Hecke widoczna była Srna Markovic. Przegrana  do 19 odsłona druga nie była początkiem problemów Bergamo. Malwina Smarzek-Godek i jej koleżanki w kolejnych setach kontrolowały sytuację, pozwalając zbliżyć się rywalkom najwyżej o dwa punkty i finalnie zgarniając komplet oczek.

Zobacz również: 
Wyniki i tabela włoskiej serie A kobiet

 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved