Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: To jednak zespół z Novary wygrał rundę zasadniczą

Włochy K: To jednak zespół z Novary wygrał rundę zasadniczą

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej włoskiej Serie A siatkarek doszło do niespodziewanej zmiany lidera. Po porażce prowadzącego od czterech miesięcy zespołu Imoco Volley Conegliano z pierwszego miejsca do play-off przystąpi Igor Gorgonzola Novara. Zespół z Conegliano spadł na trzecie miejsce.

Tego chyba nikt się we Włoszech nie spodziewał. Prowadzący w tabeli od 10 grudnia zespół Imoco Volley Conegliano stracił fotel lidera w ostatniej kolejce i do play-off przystąpi dopiero z 3. miejsca. Podopieczne trenera Daniele Santarellego przegrały wyjazdowe spotkanie z Mycicero Volley Pesaro 1:3 i dały się w końcówce rundy zasadniczej wyprzedzić dwóm innym zespołom. Mecz dobrze rozpoczął się dla dotychczasowego lidera, który dzięki dobrej grze Samanty Fabris (23 pkt.) wygrał pierwszego seta do 19. W drugim to gospodynie były górą po walce na przewagi, w dwóch kolejnych osłabiony kontuzjami zespół z Conegliano musiał uznać wyższość rywali. W zespole z Pesaro 18 punktów zdobyła Lise van Hecke, o trzy punkty mniej Yamila Nizetich. Joanna Wołosz rozegrała całe spotkanie w podstawowym składzie swojej drużyny, tym razem jednak polska rozgrywająca nie punktowała.

Potknięcie Imoco wykorzystał zespół Katarzyny Skorupy. Igor Gorgonzola Novara pewnie pokonał ostatni w tabeli Sab Volley Legnano 3:0 i zajął fotel lidera przed play-off. Liderką zespołu z Novary była Paola Egonu, która zdobyła 24 punkty. Katarzyna Skorupa tym razem spędziła mecz w kwadracie dla rezerwowych, w meczu z mniej wymagającym przeciwnikiem zastąpiła ją Letizia Camera. Imoco, które spadło na 3. miejsce w tabeli, zostało również wyprzedzone przez Savino Del Bene Scandicci. Zespół ten po zaciętej walce wygrał we własnej hali 3:2 z czwartym Unet E-Work Busto Arsizio. Początek meczu należał do zespołu gości, który dzięki skutecznej grze Michelle Bartsch (20 pkt.) i Valentiny Diouf (17 pkt.) prowadził już 2:0. Gospodynie odwróciły jednak losy tego spotkania, doprowadziły do remisu i wygrały w tie-breaku 15:10. W zespole Savino wyróżniła się Isabelle Haak, która zapisała na swoim koncie 29 punktów.

Również pozostałe trzy spotkania ostatniej kolejki rundy zasadniczej kończyły się tie-breakami. Lardini Filottrano wygrało we własnej hali z Il Bisonte Firenze, a dobre spotkanie rozegrała polska atakująca, Berenika Tomsia, która punktowała 26 razy. Tomsia zdobyła 21 punktów atakiem przy 44% skuteczności, do tego dołożyła pięć punktowych bloków. 20 punktów w tym meczu zdobyła Annie Mitchem, a 19 Lana Scuka. Saguella Team Monza wygrał 3:2 z Foppapedretti Bergamo, głównie dzięki skuteczności Sereny Ortolani (21 pkt.). Pomì Casalmaggiore we własnej hali musiało uznać wyższość w piątym secie Liu Jo Modena. W zespole z Modeny prym wiodły Caterina Bosetti (18 pkt.) i Katarina Barun-Susnjar (19 pkt.). Ta pierwsza została jednak zastąpiona w czwartym secie przez Judith Pietersen z powodu urazu.