Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Imoco powiększyło przewagę nad rywalami

Włochy K: Imoco powiększyło przewagę nad rywalami

Do 6 punktów wzrosła przewaga Imoco Volley Conegliano nad rywalami we włoskiej Serie A siatkarek. Zespół Joanny Wołosz w trzech szybkich setach uporał się z trzecim w tabeli Savino Del Bene Scandicci. Swoje mecze przegrały zespoły Agnieszki Kąkolewskiej i Katarzyny Skorupy oraz Malwiny Smarzek. Zanetti Bergamo ma coraz mniejsze szanse na grę w play-off, tracąc już pięć puntów do drużyny Anny Kaczmar, która zajmuje 8. miejsce w tabeli.

Świetnie spisuje się ostatnio w rozgrywkach włoskiej Serie A Imoco Volley Conegliano. W meczu na szczycie zespół Joanny Wołosz pokonał 3:0 trzeci w tabeli zespół Savino Del Bene Scandicci. Podopieczne Danielle Santarelliego miały z tym rywalem do wyrównania rachunki jeszcze z potyczek grupowych Ligi Mistrzyń i zaprezentowały się bardzo dobrze przed własną publicznością. Siatkarki z Conegliano całkowicie zneutralizowały ataki Isabelle Haak, która w całym meczu zdobyła zaledwie 10 puntów notując 33% skuteczności. W drużynie Imoco 13 punktów na swoim koncie miała Miriam Sylla, 12 Kimberly Hill a 11 Robin De Krujif. Co ciekawe Samanta Fabris pojawiła się na boisku dopiero w trzeciej partii. Joanna Wołosz również pomogła koleżankom świetnymi wystawami, dokładając jeden punkt blokiem. Wicelider z Novary w tej kolejce pauzował i przewaga Imoco wynosi już sześć punktów.

Pomi Casalmaggiore z Agnieszką Kąkolewską i Katarzyną Skorupą w składzie zmierzyło się z sąsiadem w tabeli Saugella Team Monza. Pierwszy set padł łupem gości, jednak zespół Pomi w drugim secie okazał się lepszy od rywalek, głównie dzięki dobrej grze Danielle Cuttino (20 pkt.). W kolejnych dwóch setach ponownie górą były siatkarki z Monzy i to one zgarnęły komplet punktów. Świetnie w zespole gości spisywały się Serena Ortolani (19 pkt.) oraz Hanna Orthmann (16 pkt.). Agnieszka Kąkolewska grała w trzech pierwszych setach, zdobywając atakiem 4 punkty przy 36% skuteczności. Katarzyna Skorupa weszła z ławki rezerwowych w pierwszej partii i została na boisku już do końca spotkania. Polska rozgrywająca zdobyła dla swojej drużyny 5 punktów, w tym dwa atakiem. Dołożyła do tego trzy skuteczne bloki.

Pomi Casalmaggiore spadło na 6. miejsce w tabeli, bowiem swój mecz wygrał również zespół Unet E-work Busto Arsizio. Podopieczne trenera Marco Mencarelliego w trzech setach szybko uporały się z Banca Valsabbina Brescia. 16 punktów dla swojej drużyny w tym meczu zdobyła Britt Herbots.

Na ósmym, dającym grę w play-off miejscu w tabeli umocnił się zespół Anny Kaczmar, Bosca San Bernardo Cuneo. Pokonał on w trzech setach we własnej hali Lardini Filottrano, a najskuteczniejszymi zawodniczkami gospodyń były Lise Van Hecke (18 pkt.) oraz Wilma Salas (17 pkt.). Anna Kaczmar cały mecz spędziła w kwadracie dla rezerwowych. Przewaga zespołu z Cuneo nad Zanetti Bergamo wzrosła do pięciu punktów, bowiem zespół Malwiny Smarzek dość niespodziewanie uległ we własnej hali 2:3 niżej notowanej drużynie Fenera Chieri. Po wygranym pierwszym secie siatkarki z Bergamo oddały inicjatywę rywalkom i przegrały kolejne dwa, by w czwartym rozbić przeciwnika do 9. Tie-break padł jednak łupem przyjezdnych, wśród których prym wiodła Giselle de La Cardidad Sila (28 punktów). Malwina Smarzek zdobyła cztery punkty mniej od rywalki, atakując skutecznie 23 razy przy 47% skuteczności. Polska atakująca dołożyła do tego jeden skuteczny blok.

Spotkanie pomiędzy Il Bisonte Firenze a Club Italia Crai rozegrane zostanie dopiero we wtorek.