Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Imoco Conegliano już nie do dogonienia

Włochy K: Imoco Conegliano już nie do dogonienia

Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej włoskiej Serie A siatkarek Imoco Volley Conegliano zapewniło sobie pierwsze miejsce przed play-off po wygranej w Cuneo. Ze zwycięstwa cieszyły się też Agnieszka Kąkolewska i Katarzyna Skorupa – Pomi Casalmaggiore wygrało po tie-breaku z Club Italia Crai.

Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie pokonało w Cuneo zespół Bosca San Bernardi w trzech setach i zapewniło sobie pierwsze miejsce na koniec rundy zasadniczej. Chociaż we włoskiej Serie A siatkarek do rozegrania pozostały jeszcze dwie kolejki, to podopieczne trenera Danielle Santarelliego mają już siedem punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli.

Gospodynie tylko w drugim secie potrafiły walczyć z liderem jak równy z równym, przegrały jednak po walce na przewagi. W pierwszym i trzecim secie przewaga Imoco nie podlegała żadnej dyskusji. Świetny mecz rozegrała Robin De Kruijf, która zdobyła dla swojego zespołu 14 punktów. O punkt mniej na swoim koncie miała Samanta Fabris. Joanna Wołosz dwa pierwsze sety rozpoczynała w podstawowej szóstce swojej drużyny, w trzecim weszła z ławki zmieniając Martę Bechis. Polska rozgrywająca zdobyła w tym meczu punkt blokiem. W zespole gospodyń Anna Kaczmar całe spotkanie spędziła w kwadracie dla rezerwowych.

Swój mecz w trzech setach wygrał również drugi w tabeli Igor Gorgonzola Novara. Wicelider pokonał inny zespół z czołówki tabeli Unet E-work Busto Arsizio, a klasą dla siebie ponownie była Paola Egonu, która zdobyła 26 punktów. W zespole gości najskuteczniejsza była Floortje Meijners, która mecz rozpoczęła na ławce rezerwowych, a i tak zdobyła 17 punktów dla drużyny z Busto Arsizio. Savino Del Bene Scandicci, które zajmuje trzecie miejsce w tabeli, w trzech setach pokonało w wyjazdowym spotkaniu lokalnego rywala, Il Bisonte Firenze. 16 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Isabelle Haak, o punkt mniej miała na swoim koncie Elitsa Wasiljewa.

Ze zwycięstwa w 24. kolejce spotkań cieszyły się również siatkarki Pomi Casalmaggiore. Zespół z dwoma Polkami w składzie wygrał wprawdzie z najsłabszym w lidze Club Italia Crai, ale… dopiero po tie-breaku. Młode rywalki dwukrotnie w tym meczu doprowadzały do wyrównania i Pomi dopiero w decydującej partii rozstrzygnęło losy wygranej na swoją korzyść. Po 19 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyły w tym meczu Kenia Carcaces i Caterina Bosetti, o punkt mniej Danielle Cuttino. Agnieszka Kąkolewska grała w trzech pierwszych setach, w których skończyła dwa z czterech ataków, potem została zmieniona przez Giulię Mio Bertolo. Całe spotkanie rozegrała za to Katarzyna Skorupa. Polska rozgrywająca zdobyła trzy punkty blokiem i jeden skutecznym atakiem. Pomi Casalmaggiore zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli i jest pewne udziału w play-off.

W pozostałych meczach tego weekendu czwarty w tabeli Saugella Team Monza pokonał 3:1 Lardini Filottrano, a Banca Valsabbina Brescia odniosła wyjazdowe zwycięstwo 3:0 z Fenerą Chieri. Zespół z Monzy do wygranej poprowadziła Serena Ortolani, która zdobyła w tym meczu 21 punktów. W zespole z Brescii najskuteczniejsza była Francesca Villani (16 punktów). W tej kolejce pauzował zespół Zanetti Bergamo, którego barwy reprezentuje Malwina Smarzek. Drużyna z Bergamo ma pięć punktów straty do 8. miejsce, które okupuje zespół z Cuneo i niewielkie już matematyczne szanse na zakwalifikowanie się do play-off.