Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Dobry i zwycięski mecz Malwiny Smarzek

Włochy K: Dobry i zwycięski mecz Malwiny Smarzek

W 11. kolejce włoskiej Serie A siatkarek cenne zwycięstwo odniósł zespół Zanetti Bergamo, a duży w tym udział miała polska atakująca, Malwina Smarzek. Wygrały swoje mecze zespoły z czołówki, na zwycięską ścieżkę powróciło Imoco Volley z Joanną Wołosz w składzie. Również Savino Del Bene Scandicii odniosło zwycięstwo, jednak wkład Polek w tym meczu był niewielki.

11. kolejka spotkań włoskiej Serie A siatkarek rozpoczęła się już w sobotę meczami w Casalmaggiore i Bergamo. Drużyna Zanetti z Malwiną Smarzek w składzie mimo porażki w pierwszym secie pokonała 3:1 Banca Valsabbina Brescia i awansowała na ósme miejsce w tabeli, premiowane grą w play-off. Polska atakująca zaliczyła bardzo dobry występ, zdobywając dla swojej drużyny 22 punkty. Smarzek punktowała 20 razy atakiem przy 53% skuteczności, do tego dołożyła dwa punktowe bloki. W drużynie przeciwnej najwięcej, bo 17 punktów miała na swoim koncie Camilla Mingardi.

Po siódmą wygraną w tym sezonie sięgnęły siatkarki Pomi Casalmaggiore, które bez problemu w trzech setach uporały się z rywalem z Cuneo. W zespole gospodyń błyszczała Caterina Bosetti, która nie dość, że świetnie spisywała się w przyjęciu, to jeszcze zdobyła 17 punktów dla swojej drużyny (57% skuteczności w ataku, 4 bloki). Po czwartkowej wpadce w Perugii na zwycięską ścieżkę powrócił lider tabeli, Imoco Volley Conegliano. Joanna Wołosz i jej koleżanki w trzech szybkich setach rozprawiły się z Fenerą Chieri, nie pozwalając rywalkom w żadnej z trzech partii przekroczyć bariery 20 punktów. Liderkami zwycięskiej drużyny były Robin De Kruijf i Paola Egonu, które zdobył w tym meczu po 13 punktów. Joanna Wołosz rozegrała całe spotkanie w podstawowym składzie.

Po porażce w zaległym meczu triumfował również zespół Igor Gorgonzola Novara, który już we wtorek zagra w Łodzi w meczu Ligi Mistrzyń z ŁKS-em. Podopieczne trenera Massimo Barboliniego pokonały 3:1 zespół z Perugii, a klasą sama dla siebie była bułgarska przyjmująca Elica Wasiliewa, która zdobyła 20 punktów. O cztery mniej na swoim koncie miała Megan Courtney. Zuzanna Górecka tym razem całe spotkanie spędziła w kwadracie dla rezerwowych. Drużyna z Novary awansowała na 4. miejsce w tabeli włoskiej Serie A.

Wiceliderem z trzema punktami straty do Imoco Volley jest wciąż Unet E-work Busto Arsizio. Drużyna ta w niedzielę pokonała na wyjeździe 3:1 Saugellę Monza i zapisała na swoim koncie dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie. Najskuteczniejszą zawodniczką zwycięskiego zespołu była Britt Herbots (17 punktów), a w drużynie z Monzy wyróżniały się Floortje Meijners (21 pkt.) oraz Hanna Orthmann (20 pkt.). Katarzyna Skorupa w drugim i trzecim secie wchodziła na boisko zmieniając Isabellę Di Iulio, w czwartej partii wyszła na boisko już w podstawowym składzie gospodyń.

Savino Del Bene Scandicci pokonało we własnej hali 3:0 Golden Tulip Caserta, jednak w dwóch pierwszych setach nie było łatwo – gospodynie wygrały te partie do 26 i 23. Dopiero w trzeciej odsłonie pokazały swoją przewagę i rozbiły rywala do 13. Liderką zespołu ze Scandicci była Samantha Bricio, która zdobyła 16 punktów. Agnieszka Kąkolewska znalazła się wprawdzie w wyjściowym składzie zespołu, ale zaraz opuściła boisko. Magdalena Stysiak pojawiała się na parkiecie w pierwszym i drugim secie w roli zmienniczki. Polska atakująca skończyła trzy ze swoich jedenastu ataków, dołożyła jednak do tego punktowy blok i dwa asy serwisowe. W ostatnim meczu tej serii spotkań Lardini Filottrano pokonało 3:0 we własnej hali wyżej notowany zespół Il Bisonte Firenze. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Giulia Angelina (14) oraz Anna Nicoletti (13).