Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Dobra gra Smarzek-Godek nie uchroniła Bergamo od porażki

Włochy K: Dobra gra Smarzek-Godek nie uchroniła Bergamo od porażki

fot. fivb-org

5. kolejka rywalizacji w Italii przyniosła aż dwa „polskie” mecze. Imoco Volley Conegliano Joanny Wołosz podejmowało Zanetti Bergamo Malwiny Smarzek-Godek. Liderka Bergamo zanotowała kolejny dobry mecz, tym razem nie wystarczyło to do triumfu. Nieco gorsze noty zebrała Magdalena Stysiak, jej zespół musiał uznać wyższość Novary.

Po pięciu meczach nowego sezonu mistrzynie Italii wciąż są niepokonane. Zespół Joanny Wołosz w dotychczasowych zmaganiach przegrał tylko dwa sety, nie tracąc nawet punktu. Dobra postawa obrończyń tytułu zagwarantowała im pozycję lidera Serie A. Tym razem próbę urwania punktów wyżej notowanym rywalkom podjęło Bergamo. W spotkaniu o mocnym polskim akcencie z triumfu mogła się cieszyć polska rozgrywająca. Joanna Wołosz nie miała większych problemów z rozrzucaniem bloku rywalek, już odsłona premierowa potwierdziła dobrą dyspozycję gospodyń. Walka na styku utrzymywała się do stanu 8:7, kolejne kontry miejscowych i przewaga na siatce w atakach z pierwszej akcji przyniosły oczekiwane rezultaty. Duet Egonu/Sylla nie zawodził i w ekspresowym tempie Conegliano odskoczyło przeciwniczkom, wygrywając dość pewnie 25:21. W odsłonie kolejnej Bergamo przede wszystkim poprawiło swoją skuteczność w ataku, dotrzymując kroku gospodyniom. Najwięcej punktów na konto swojego zespołu zapisała Annie Mitchem (16 punktów), równie skuteczna, utrzymując efektywność na poziomie 50%, była Malwina Smarzek-Godek. Polka punktując 14 razy przyczyniła się do zaciętej końcówki drugiego seta. W grze na przewagi więcej „zimnej krwi” zachowały gospodynie, w trzeciej partii dopełniając formalności.Zdecydowanie więcej emocji dostarczyło spotkanie innych drużyn, którego barw bronią biało-czerwone. Po blisko 2,5 – godzinnej rywalizacji Savino Del Bene Scandicci na własnym terenie musiało uznać wyższość Igor Gorgonzolla Novary. Udany początek w wykonaniu zespołu Magdaleny Stysiak nie zwiastował jeszcze problemów. Po niespełna 1,5-godzinnym starciu 2:1 prowadził zespół Magdaleny Stysiak i Agnieszki Kąkolewskiej. W czwartym secie skuteczność zagrań gospodyń spadła do 34 i 32%. Novara natomiast uaktywniła się na siatce, punkty zdobywane bezpośrednio w bloku i regularność liderki zespołu – Elitsy Vasilevej pozwoliły doprowadzić do wyrównania. Tie-break to zacięta walka, ale również set błędów. W nerwowej końcówce lepiej reagowały przyjezdne, triumfując 18:16 i w całym meczu 3:2. Obok zdobywczyni 26. punktów – Vasilevej bardzo dobre noty zebrała Chirichella, kapitan Novary do oczek zdobywanych w ataku dodała celny serwis i punktowe bloki, kończąc mecz z wynikiem 16. punktów. Zuzanna Górecka na boisku pojawiła się trzecim secie, otrzymując dwie piłki w ataku i kończąc jedną z nich. Indywidualnie mecz do udanych może zaliczyć Agnieszka Kąkolewska, zdobywczyni 16 oczek. Po znakomitym występie i dorobku powyżej 30 oczek w meczu czwartej kolejki, tym razem Magdalena Stysiak rozegrała tylko dwa pełne sety, zdobywając 10 punktów. Trener miejscowych ratował się jeszcze zmianami, to jednak nie pomogło. Nawet ponad 50%- skuteczność Samanthy Bricio i 21 punktów najlepiej punktującej Scandicci nie odwróciło losów spotkania.

Tej kolejki do udanych nie zaliczy Katarzyna Skorupa, jej Monza 0:3 uległa Golden Tulip Voltato 2.0 Caserta. Gospodynie do triumfu poprowadziła Alexa Gray, zdobywczyni 20 punktów w spotkaniu. Polska rozgrywająca na liderkę wykreowała Serenę Ortolani, kapitan Monzy zakończyła mecz z dorobkiem 10 oczek, jednak przy braku większego wsparcia w ataku ze strony swoich koleżanek. Tylko pierwszy set meczu był nieco bardziej wyrównany, co potwierdza końcówka rozstrzygana na przewagi. W kolejnych partiach miejscowe kontrolowały sytuację, zgarniając pełną pulę punktów.

Zobacz także:
Tabela i wyniki włoskiej Serie A kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved