Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: 16. kolejka nie przyniosła zmian w czołówce

Włochy K: 16. kolejka nie przyniosła zmian w czołówce

W sobotę i niedzielę rozegrano mecze 16. kolejki włoskiej Serie A siatkarek. Swoje mecze za trzy punkty wygrały zespoły z czołówki – lider z Novary pokonał Zanetti Bergamo Malwiny Smarzek, wygrało również Savino Scandicci i Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie. Z wygranej cieszyć się mogły również Agnieszka Kąkolewska i jej koleżanki z Pomi Casalmaggiore.

Lider włoskiej Serie A dobrze rozpoczął spotkanie z Bergamo, ale po dwóch setach był już remis 1:1 i zespół Malwiny Smarzek miał ogromną ochotę na sprawienie niespodzianki. Mecz momentami przypominał pojedynek Paoli Egonu (21 punktów) z polską atakującą, ostatecznie jednak dwie kolejne partie padły łupem zespołu Igor Gorgonzola Novara, który wywiózł z Bergamo trzy punkty. 18 razy w tym spotkaniu punktowała środkowa lidera, Stefana Veljković. Malwina Smarzek była najskuteczniejszą zawodniczką swojego zespołu, zdobyła 22 punkty atakiem przy 43% skuteczności.

Trzy punkty zapisały na swoim koncie również siatkarki wicelidera, Savino Del Bene Scandicci, które pokonały na własnym terenie 3:1 Fenerę Chieri. Isabelle Haak, choć znowu zdobyła dla swojej drużyny najwięcej punktów (19), to w tym spotkaniu zanotowała zaledwie 30% skuteczności w ataku. Dwa punkty za Savino w tabeli, ale mając jeden mecz rozegrany mniej, ma Imoco Volley Conegliano. Joanna Wołosz i jej koleżanki wygrały 3:1 z piątym w tabeli Saguella Team Monza. 19 punktów w tym meczu zdobyła Kimberly Hill, a po 14 miały na swoim koncie Karsta Lowe, Anna Danesi i Miriam Sylla. Polska rozgrywająca zdobyła w tym spotkaniu 2 punkty, kończąc jeden atak i raz skutecznie blokując rywalki.

Z wygranej cieszyły się również w niedzielę siatkarki Unet E-work Busto Arsizio, który zajmuje 4. miejsce w tabeli. Do przekonującego zwycięstwa w trzech szybkich setach z Bosca San Bernardo Cuneo poprowadziła swój zespół Britt Herbots (13 pkt.) przy znacznej pomocy Kai Grobelnej i Alessi Gennari (po 11 punktów). Anna Kaczmar pojawiła się na boisku w zespole z Cuneo tylko na moment w trzecim secie.

Ciekawie zapowiadał się mecz sąsiadów w tabeli – Pomi Casalmaggiore i Il Bisonte Firenze. Po dwóch setach gospodynie prowadziły już 2:0, a formą i skutecznością pod nieobecność Poliny Rahimowej imponowały Kenia Caraces (23 pkt.) i Danielle Cuttino (19 pkt.). Potem jednak role się odwróciły i zespół z Florencji zdominował grę, wygrywając dwa kolejne sety i doprowadzając do tie-breaka. Świetnie w drużynie gości radziły sobie Nika Daalderop (16pkt.) oraz Indre Sorokaite (15 pkt.). Decydująca partia padła łupem siatkarek Pomi Casalmaggiore, które ostatecznie zdobyły 2 cenne punkty. Agnieszka Kąkolewska zdobyła w tym meczu dla zwycięskiego zespołu 11 punktów, w tym 6 atakiem (60% skuteczności) i 4 blokiem.

W ostatnim meczu tej serii spotkań Banca Valsabbina Brescia pokonała 3:1 Club Italia Crai i awansowała na 8. miejsce w tabeli. 18 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Anna Nicoletti. W weekend pauzował zespół Lardini Filottrano. Następna kolejka Serie A siatkarek zostanie rozegrana dopiero za dwa tygodnie w związku z przerwą na ćwierćfinały Pucharu Włoch.