Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Władimir Alekno: Zwyciężyliśmy dzięki ciężkiej pracy

Władimir Alekno: Zwyciężyliśmy dzięki ciężkiej pracy

fot. archiwum

Rosja po przegranej z Francją podniosła się z kolan i pokonała dzień później reprezentację Polski 3:1. – W sobotę zwyciężyliśmy dzięki ciężkiej pracy i udowodniliśmy, że to działa. Dzięki naszemu duchowi drużyny byliśmy w stanie podnieść się po porażce z Francją – powiedział na pomeczowej konferencji Władimir Alekno. – Rosjanie zagrali bardzo dobrze, ale i w naszych poczynaniach widziałem także trochę pozytywnych rzeczy – przyznał z kolei Stephane Antiga.

Kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak, nie wszedł na boisko w sobotnim meczu, nie grał w ogóle jeszcze w tej edycji Ligi Światowej. Jak zdradził Stephane Antiga, przyjmujący ma się pojawić na boisku dopiero podczas turnieju we Francji. Doświadczony zawodnik przyznał na pomeczowej konferencji prasowej, że w grze biało-czerwonych na słabym poziomie funkcjonowała zagrywka. – Gratulacje dla drużyny rosyjskiej, zagrała naprawdę dobre spotkanie. Nie byliśmy w stanie odrzucić Rosjan od siatki naszą zagrywką. Grankin mógł rozgrywać tak, jak potrafi najlepiej. Teraz już czekamy na mecz z Francją, a do sobotniego spotkania nie ma co wracać. To już jest historia – ocenił Kubiak.Siergiej Tietiuchin, kapitan reprezentacji Rosji, bardzo chwalił atmosferę panującą w Atlas Arenie. – Bardzo miło jest grać w otoczeniu kibiców, którzy uwielbiają swój zespół i z całego serca go dopingują. Nie jest istotne, że nie kibicują oni nam, tylko drużynie przeciwnej – komplementował znakomity przyjmujący. 40-latek podkreślił także rolę, jaką w grze jego zespołu odegrał team spirit. – Po porażce z Francją najważniejsze było pokazanie ducha drużyny i tego, jakim zespołem my jesteśmy – stwierdził Tietiuchin.

Władimir Alekno przyznał, że włożony ogromny wysiłek pozwolił jego podopiecznym pokonać reprezentację Polski. – W sobotę zwyciężyliśmy dzięki ciężkiej pracy i udowodniliśmy, że to działa. Dzięki naszemu duchowi drużyny byliśmy w stanie podnieść się po porażce z Francją – ocenił selekcjoner sbornej. – Nie jest to jeszcze nasza optymalna forma i to co chcemy prezentować w tym sezonie. Pracujemy jednak nad tym, abyśmy ją osiągnęli – ocenił Alekno.

Stephane Antiga gratulował rosyjskiej drużynie zwycięstwa, chwalił także pomimo przegranej swoich podopiecznych. – Rosjanie zagrali bardzo dobrze, ale i w naszych poczynaniach widziałem także trochę pozytywnych rzeczy – przyznał opiekun biało-czerwonych. – Bartosz Kurek na przykład zagrał bardzo dobrze w ataku, w bloku. Mateusz Bieniek tak samo dobrze atakował. Bardzo dobrze bronił Paweł Zatorski, ale wszyscy byli zaangażowani w mecz – dodał. Stephanowi Antidze nie podobała się jednak spora ilość błędów własnych. – Niestety popełniliśmy bardzo dużo błędów w ataku, notując ponad 20% autów. Zatrzymaliśmy Muserskiego, ale to nie wystarczyło, Rosjanie dominowali pod względem fizycznym. To było widać, gdy grali na wysokiej piłce – przyznał. W niedzielę jego podopieczni zagrają z Francją. – Jesteśmy w stanie zagrać lepiej i jestem pewny, że pokażemy się z lepszej strony – optymistycznie zakończył Stephane Antiga.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved