Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Władimir Alekno: Zrobiliśmy to, co musieliśmy

Władimir Alekno: Zrobiliśmy to, co musieliśmy

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Każdy z nas spełnił swoje zadanie, a nasza taktyka funkcjonowała idealnie. Wszystko jest w porządku w naszej drużynie, a nasz blok w meczu z Egipcjanami był fantastyczny – powiedział po rozgromieniu Egipcjan Siergiej Tietiuchin, kapitan reprezentacji Rosji, która w następnym meczu fazy grupowej igrzysk olimpijskich zagra z biało-czerwonymi.

Mistrzowie olimpijscy szybko pozbierali się po porażce z Argentyńczykami. W trzecim meczu grupowym sprawili siatkarskie lanie rywalom z Egiptu. – Każdy z nas spełnił swoje zadanie, a nasza taktyka funkcjonowała idealnie. Wszystko jest w porządku w naszej drużynie, a nasz blok w meczu z Egipcjanami był fantastyczny – powiedział Siergiej Tietiuchin. Dał nam on także możliwość skorzystania z niektórych rezerwowych graczy. Oni pokazali, że są w stanie wykonać dobrą robotę. Egipt to dobry zespół, ale my zagraliśmy bardzo dobrze i nie pozwoliliśmy mu się rozegrać – dodał kapitan mistrzów olimpijskich.Nad starciem z Egipcjanami zbytnio nie chciał rozwodzić się szkoleniowiec Rosjan, którzy po prostu wykonali swoje zadanie. Nie dość, że odnieśli ważne zwycięstwo, to wysłali sygnał Polakom i Irańczykom, z którymi zmierzą się jeszcze w fazie grupowej, że wcześniejsza porażka mogła być tylko wypadkiem przy pracy. – To był dla nas ważny mecz. Zrobiliśmy to, co musieliśmy – skomentował Władimir Alekno, który wyróżnił rosyjskiego atakującego. – Myślę, że Michajłow wykonał dobrą robotę, a jego dynamika była bardzo widoczna. Jednak nie chcę już opowiadać o tym meczu, a skupić się na tych, które jeszcze przed nami – dodał szkoleniowiec sbornej.

W odmiennych nastrojach byli gracze z Egiptu, którzy po historycznym zwycięstwie na igrzyskach olimpijskich dostali solidną lekcję siatkówki od Rosjan, którzy w jednym z setów nie wypuścili przeciwników nawet z dziesięciu punktów. Przedstawiciele Afryki nie rozpaczali jednak z powodu dotkliwej porażki, a z uznaniem mówili o klasie rywala. – Istnieje duża różnica pomiędzy naszymi zespołami. Rosjanie są jedną z najlepszych drużyn na świecie i obrońcą tytułu mistrza olimpijskiego – powiedział Ashraf Abouelhassan, który wybiega już myślami do kolejnych meczów grupowych, w których przedstawiciele Afryki zmierzą się jeszcze z Iranem i Argentyną. – Jestem przekonany, że zdecydowanie lepiej zaprezentujemy się w kolejnych pojedynkach – zakończył kapitan reprezentacji Egiptu.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved