Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Władimir Alekno: Na igrzyska olimpijskie będziemy gotowi

Władimir Alekno: Na igrzyska olimpijskie będziemy gotowi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Na zakończenie fazy interkontynentalnej Ligi Światowej reprezentacja Rosji przegrała ze Stanami Zjednoczonymi 0:3, ale i tak już wcześniej straciła szansę na awans do Final Six. – Może to lepiej, że nie zagramy w turnieju finałowym, bo będziemy mieli więcej czasu, aby poprawić nasze błędy i popracować nad lepszą wydajnością – powiedział Siergiej Tietiuchin, przyjmujący sbornej.

Po raz kolejny reprezentacja Rosji nie pokazała się z najlepszej strony w Lidze Światowej. Przypomnijmy, że tylko reorganizacja rozgrywek spowodowała, że sborna utrzymała się w pierwszej dywizji. Mimo że dwukrotnie ograła w tym roku biało-czerwonych, to nie awansowała do turnieju finałowego, który odbędzie się w Krakowie. Na zakończenie fazy interkontynentalnej mistrzowie olimpijscy musieli uznać wyższość Amerykanów, tocząc z nimi zaciętą walkę tylko w premierowej odsłonie. – Jesteśmy zdenerwowani po porażce. Oczywiste było, że można było zaobserwować frustrację w naszej grze po porażce w pierwszym secie. W kolejnych robiliśmy sporo błędów. Kiedy patrzyłem na mecz, miałem wrażenie, że Amerykanie mieli więcej siły, żeby wygrać – skomentował Siergiej Tietiuchin, który uważa, że nieobecność sbornej w Final Six może być korzystnym rozwiązaniem dla Rosjan. – Może to lepiej, że nie zagramy w turnieju finałowym, bo będziemy mieli więcej czasu, aby poprawić nasze błędy i popracować nad lepszą wydajnością – dodał doświadczony przyjmujący.Grę rywali docenił szkoleniowiec Rosjan, który jednocześnie podkreślił, że szykuje on formę drużyny, by powalczyła o obronę olimpijskiego złota, które wywalczyła w Londynie w 2012 roku, ogrywając w finale Brazylię po tie-breaku. – Amerykanie grali szybciej i nie mogliśmy nadążyć za ich grą. Mamy miesiąc, aby przygotować się do igrzysk olimpijskich. Na zmagania w Brazylii będziemy gotowi – zapewnił szkoleniowiec mistrzów olimpijskich, Władimir Alekno.

Zupełnie inne nastroje panowały w obozie siatkarzy z USA. Bardzo poważnie potraktowali oni rozgrywki tegorocznej edycji Ligi Światowej, które mają posłużyć im do przygotowania się do walki o olimpijskie złoto, które jest celem Amerykanów. – Wykonaliśmy wielką pracę – podkreślił John Speraw.Rosja to wysoki, dobrze zagrywający zespół. Ale Erik Shoji zagrał fenomenalne spotkanie i pozwolił Micachowi (Christensenowi – przyp. red.) uruchomić te strefy, które chciał – dodał szkoleniowiec ekipy USA, która za kilka dni zawita do Krakowa, gdzie o awans do strefy półfinałowej World League zmierzy się z Brazylią oraz Włochami.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved