Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Witold Roman kandydatem na prezesa PZPS-u

Witold Roman kandydatem na prezesa PZPS-u

fot. MWZPS

Jest już pierwszy kandydat na Prezesa Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jest nim Witold Roman, były wielokrotny reprezentant Polski, wieloletni kapitan biało-czerwonych, olimpijczyk z Atlanty, prezes Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej.

Zdecydowałem się na kandydowanie, bo chciałbym odbudować reputację Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz wiarygodność i zaufanie do Polskiej Siatkówki – powiedział tuż po nominacji Witold Roman. To dla mnie ogromny zaszczyt i jednocześnie ogromna nobilitacja, że Zarząd MWZPS rekomendował moją kandydaturę na prezesa PZPS-u. Dziękuję za zaufanie i wiarę, że podołam temu wyzwaniu. Witold Roman posiada szerokie doświadczenie najpierw jako zawodnik i kapitan reprezentacji Polski, a później jako menadżer reprezentacji Polski i działacz. Od 12 lat pełni też funkcję prezesa największego wojewódzkiego związku piłki siatkowej i ponownie otrzymał mandat zaufania od mazowieckich delegatów. Jesteśmy przekonani, że jego charyzma i upór w dążeniu do wyznaczonych celów zaprocentuje w pracy dla dobra polskiej siatkówki – powiedział Robert Komornicki, członek Zarządu MWZPS.

Do głównych postulatów, które chciałby realizować jako sternik Polskiej Siatkówki, Witold Roman zalicza odbudowę wiarygodności związku, stworzenie mocnej I ligi, która podobnie jak ligi zawodowe stałaby się silną marką, stworzenie systemu wynagradzania dla pierwszych klubów zawodników, którzy osiągają wysoki poziom sportowy. – Jestem orędownikiem otwarcia lig zawodowych, ponieważ obecny system zabija rywalizację sportową i zamyka drzwi przed wiodącymi klubami I ligi. Chciałbym także postawić na zrównoważony rozwój, pamiętając, że bez małych nie ma dużych, dlatego jestem przeciwnikiem propozycji nowego statutu PZPS-u, który marginalizuje małe kluby i okręgowe związki piłki siatkowej – podsumował kandydat na prezesa PZPS-u.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved