Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Witold Chwastyniak: Miejsce Avii jest w I lidze

Witold Chwastyniak: Miejsce Avii jest w I lidze

fot. 1liga.pls.pl

– To jest tylko sport, więc z góry nie można zakładać, że osiągnie się konkretny wynik. Jestem jednak dobrej myśli. Chcę zrealizować konkretny plan jakim jest awans Avii do I ligi. Uważam, że jej miejsce jest na zapleczu PlusLigi – powiedział Witold Chwastyniak, nowy szkoleniowiec świdnickiego zespołu.

Czasami mówi się, że trzeba wykonać krok w tył, żeby potem zrobić dwa do przodu. Taka właśnie idea przyświecała panu przenosząc się z Siedlec do Świdnika?Witold Chwastyniak: Nie do końca uważam, że zrobiłem krok w tył. Avia już wcześniej próbowała dostać się do I ligi, choć jej to się nie udało. Działacze przedstawili mi swoją wizję budowy drużyny, co mnie przekonało do przeniesienia się do Świdnika. Oczywiście, to jest sport, więc z góry nie można zakładać, że osiągnie się konkretny wynik. Jestem jednak dobrej myśli. Chcę zrealizować konkretny plan jakim jest awans Avii do I ligi. Uważam, że jej miejsce jest na zapleczu PlusLigi. Jest to zasłużony klub, który przez lata grał w I lidze. potem miał pewne kłopoty, ale teraz jest w pełni gotowy pod względem finansowo-organizacyjnym, by grać w I lidze.

W składzie doszło do kilku zmian, ale trzon drużyny został utrzymany. Czyli stawiacie na kontynuację?

Uważam, że nie było sensu robić dużych zmian w tym zespole. W poprzednim sezonie niewiele świdniczanom zabrakło, aby zagrali w turnieju finałowym. Można nawet powiedzieć, że zabrakło im trochę szczęścia. Zmiany zostały dokonane tylko kosmetyczne, na kilku pozycjach chciałem zwiększyć rywalizację. Chłopcy już w większości się znają, więc nie było sensu dużo zmieniać. to może być nasza przewaga nad rywalami, bo skład niewiele się zmienił. Chłopcy rozumieją się już na boisku i są zgrani.

Czyli priorytetem było zwiększenie rywalizacji na poszczególnych pozycjach?

Dokładnie tak. Chodziło mi o to, żeby nie było gołej szóstki, a rywalizacja na wszystkich pozycjach. Granie w grupie, to jedno, ale kluczowe będą turnieje półfinałowe i finałowe. Wiemy już czym dysponują rywale, ale wszystko i tak zweryfikuje boisko. Na razie naszym celem jest wygranie swojej grupy, a później zobaczymy jak wszystko będzie wyglądało w półfinałach. Grania będzie dużo, więc potrzebnych będzie nie sześciu, a czternastu zawodników. Wąskim składem na pewno nie da się przegrać całego sezonu.

A Avia będzie grała pod presją? To będzie już kolejny sezon, w którym będzie celowała w awans…

Myślę, że na zespole nie będzie wywierana żadna presja. Nie ma co pompować balonika. To jest tylko sport i wszystko może się zdarzyć. Jednak chłopcy są bardzo ambitni i sami stawiają sobie wysokie cele. Chcą wywalczyć awans, żeby przede wszystkim sobie coś udowodnić, że są w stanie w sportowy sposób wywalczyć awans. Klub do tego również podchodzi profesjonalnie. Chce na boisku wywalczyć grę w I lidze, a nie kupując miejsce od kogoś.

Jak wyglądają przygotowania do sezonu?

Przygotowania zaczęliśmy 29 lipca. Wchodzimy w nie powoli, czyli jednym treningiem dziennie. Zobaczymy nad czym musimy najbardziej popracować i na tym będziemy się skupiać. Powoli będziemy dokładać obciążenia. Całe przygotowania odbędą się w Świdniku. Klub jest dobrze zorganizowany, wszystko mamy na miejscu. Nie ma potrzeby, abyśmy wyjeżdżali poza Świdnik. Jeśli będziemy wyjeżdżać, to na turnieje i sparingi, których nam będzie potrzeba.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved