Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Witold Chwastyniak: Liga będzie wyrównana

Witold Chwastyniak: Liga będzie wyrównana

fot. Tomasz Tadrała

– Liga w tym roku będzie bardzo wyrównana. Myślę, że nie podzieli się ona tak jak poprzednio. Spodziewamy się trudnego sezonu, dlatego musimy być przygotowani do niego w stu procentach – mówi Witold Chwastyniak, trener KPS-u Siedlce.

KPS Siedlce pokonał w półfinale Turnieju Siatkówki Mężczyzn Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0. W finale natomiast przegrał po zaciętej walce z AZS-em Częstochowa 2:3, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Jest pan zadowolony z postawy zespołu?Witold Chwastyniak: Zawodnicy walczyli i ta walka się opłaciła. Nasza gra wygląda znacznie lepiej niż podczas ostatnich turniejów. Widać, że idziemy w dobrym kierunku. Do rozpoczęcia rozgrywek zostało jeszcze parę dni. Widać, że zawodnikom brakuje pewnej świeżości, ale dopiero schodzą z obciążeń. Sprawą oczywistą jest to, że nie przygotowujemy się do jednego meczu, ale całego sezonu. Potrzeba jeszcze cierpliwości przede wszystkim w ich głowach. Są bardzo niecierpliwi i już teraz chcieliby grać na najwyższym poziomie. Jestem zadowolony z tego, co pokazali. Pokazali przede wszystkim charakter. Oczywiście są pewne elementy do poprawy, ale myślę, że zdążymy to zrobić przed startem ligi.

Pierwszy mecz rozegracie z silną drużyną – Lechią Tomaszów Mazowiecki.

– Początek ligi mamy trudny. Co prawda zaczynamy z beniaminkami, ale trudno mówić, że Lechia Tomaszów Mazowiecki jest beniaminkiem. Na papierze ma bardzo doświadczonych zawodników. W związku z tym czeka nas bardzo trudny mecz. Później jedziemy do Sulęcina, na bardzo gorący teren. To jest ich debiut na I-ligowych parkietach po dość długim czasie. Spodziewamy się tam trudnego pojedynku. Dlatego musimy być dobrze przygotowani.

Trenerzy podkreślają, że tegoroczny sezon I ligi będzie bardzo wyrównany.

– To prawda, liga w tym roku będzie bardzo wyrównana. Myślę, że nie podzieli się ona tak, jak poprzednio. Spodziewamy się trudnego sezonu, dlatego musimy być przygotowani do niego w stu procentach. Cieszę się z tego, że wszyscy zawodnicy są zdrowi. Oczywiście zdarzają się delikatne urazy i przeziębienia, ale niestety mamy taką, a nie inną aurę.

Drużyna w tym sezonie będzie występowała w zmienionym składzie względem poprzedniego roku. To duże zmiany?

– Zespół jest nieco „przemeblowany”. Jest kilku nowych zawodników. Z kolei odeszły z naszego klubu przysłowiowe „dwie armaty”, czyli Jakub Bucki i Piotr Łukasik. Musimy zmienić styl gry. Nie możemy grać na wysokiej piłce. Musimy natomiast grać na dobrym przyjęciu i przyspieszyć swoją grę. Mamy nieco niższy zespół niż w tamtym sezonie.

Do drużyny dołączył m.in. Michał Kądzioła, reprezentant Polski w siatkówce plażowej. Podczas turnieju w Częstochowie przyjmował niemal w punkt. Jak sprawdza się ten zawodnik w siatkówce halowej?

– Michał potrzebuje na pewno jeszcze trochę czasu, żeby przestawił się z piasku na halę. Jednak jestem nim pozytywnie zaskoczony. Szybko chłonie wiedzę. Widać, że chce grać. Poza tym to niezwykle pozytywna osoba w naszym zespole. Myślę, że będziemy mieli z niego dużo pożytku.

Jaki cel został postawiony przed drużyną w sezonie 2017/2018? 

– W każdym meczu będziemy wychodzili i walczyli o zwycięstwo. Taki cel będzie nam przyświecał do końca rozgrywek. Jak zakończymy sezon – czas pokaże.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved