Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Czy Wisła zagra w barażu o LSK?

Czy Wisła zagra w barażu o LSK?

fot. Arkadiusz Kuć

Po rezygnacji Jokera Świecie z udziału w barażu o miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet chęć walki o awans do ekstraklasy zgłosił wicemistrz I ligi kobiet, Wisła Warszawa. Problem w tym, że aplikacja stołecznego klubu musi zostać zaakceptowana przez Polską Ligę Siatkówki. Czasu jest coraz mniej, bowiem pierwsze mecze barażowe zaplanowano w Ostrowcu Świętokrzyskim na najbliższą środę i czwartek.

W rozgrywkach play-off I ligi kobiet dość niespodziewanie triumfował piąty zespół rundy zasadniczej, Joker Świecie. Dzięki temu świecianki zyskały prawo do gry w barażu o miejsce Ligi Siatkówki Kobiet, ale… nie skorzystają z niego. Działacze Jokera przyznali, że nie stać ich na grę w ekstraklasie, w Świeciu nie ma również odpowiedniej hali do rozgrywek najwyższego szczebla i z tych powodów zrezygnowali z ubiegania się o miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet.Regulamin PLS dopuszcza sytuację, w której w barażu wystąpi wicemistrz ligi. Wisła Warszawa, która zajęła w rundzie zasadniczej 7. miejsce, w play-off poradziła sobie dużo lepiej i doszła do finału, gdzie po pięciu zaciętych spotkaniach okazała się minimalnie słabsza od Jokera. Pod koniec ubiegłego tygodnia warszawski klub dostał od PLS informację o rezygnacji Jokera i możliwości przystąpienia do barażu.

Wisła Warszawa dziś za pomocą mediów społecznościowych poinformowała, że jest gotowa grać o awans z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. PLS wciąż czeka na oficjalne zawiadomienie i wpłatę regulaminowej sumy. Czas nagli, bowiem pierwsze mecze barażowe w Ostrowcu Świętokrzyskim zaplanowano już na najbliższą środę i czwartek. Nie wiadomo także, gdzie po ewentualnym awansie swoje mecze w LSK rozgrywała by drużyna Wisły, bowiem w tym sezonie miała ogromne problemy z halą na pierwszoligowe mecze.

W Ostrowcu Świętokrzyskim czekają na oficjalną decyzję PLS w sprawie barażu. Powinna na zapaść w poniedziałek, bowiem trudno sobie wyobrazić, że Wisła zostanie dopuszczona do barażu na dzień przed pierwszym meczem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved