Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Wisła Warszawa w V rundzie Pucharu Polski

Wisła Warszawa w V rundzie Pucharu Polski

Po wyeliminowaniu Sokołowa S.A. Nike Węgrów i Jokera Mekro Energoremontu Świecie Wisła Warszawa pokonała kolejnego rywala w rozgrywkach o Puchar Polski. Tym razem w czwartej rundzie Wisła wygrała z KS-em Murowana Goślina 3:1. W kolejnej rundzie rozgrywek o Puchar Polski warszawianki zagrają w lutym z jednym z zespołów z Orlen Ligi.

Pierwszy set mniej więcej do jego połowy był wyrównany. Przyjezdne prowadziły minimalnie (11:10), ale potem zespół ze stolicy opanował wydarzenia na parkiecie. Wisła odrobiła straty i zdobyła kilka punktów z rzędu (16:12). Skutecznie atakowała ze skrzydeł Monika Kutyła, a na środku nie do zatrzymania była Katarzyna Śmieszek, która dostała szansę gry od początku spotkania. Zawodniczki gości nie były w stanie odwrócić losów tej partii. Pierwszą piłkę setową przy stanie 24:16 wykorzystały pięknym podwójnym blokiem Ivana Isailović i Marcelina Nowak.

Łatwo wygrana pierwsza odsłona spowodowała lekkie rozluźnienie w warszawskim zespole, a zawodniczki z KS-u Murowana Goślina bardzo dobrze to wykorzystały. Tylko otwarcie było zacięte. Potem podopieczne Piotra Sobolewskiego spokojnie powiększały przewagę, która praktycznie cały czas wynosiła ponad pięć punktów (8:15, 12:18, 14:21). W końcówce warszawska ekipa nieco zmniejszyła stratę, ale nie była w stanie wygrać już tego seta. Ostatecznie przegrała tę partię 20:25.

Po kolejnej zmianie stron Wisła powróciła do poziomu, który prezentowała w pierwszej fazie meczu. Dobrze atakowała Barbara Włodarczyk i Isailović. Udaną zmianę dała Magdalena Saad, która nie tylko skutecznie serwowała, ale także zdobywała punkty w ataku. Warszawianki miały chwilę przestoju, gdy po prowadzeniu 12:7 straciły kilka punktów (15:13). Kolejne dobre zagrywki występującej ponownie na przyjęciu Saad i akcje Kutyły uspokoiły zespół (19:13, 22:16). Świetnie w defensywnie prezentowała się Paulina Biranowska. Na dodatek zawodniczki z Murowanej Gośliny popełniały dużo niewymuszonych błędów. W poprzedniej, wygranej partii praktycznie wyeliminowały takie pomyłki. Wisła zwyciężyła 25:18.

Czwarty set okazał się ostatnim. Wprawdzie przyjezdne nieźle zaczęły i prowadziły 5:3, ale potem Wisła zdobyła cztery punkty z rzędu i wydawało się, że do samego końca nie odda przewagi (12:8). Po zagrywkach Dominiki Żółtańskiej rywalki doprowadziły dość niespodziewanie do remisu (13:13). Warszawskie Syreny szybko opanowały jednak sytuację (20:15) i nic złego już im się w tym starciu nie przytrafiło. W ostatniej akcji znakomicie zapracował warszawski blok i wygrana 3:1 stała się faktem.

Wisła Warszawa – KS Murowana Goślina 3:1
(25:16, 20:25, 25:18, 25:20)

źródło: wisla-warszawa.pl