Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wisła Warszawa ukarana odebraniem trzech punktów

Wisła Warszawa ukarana odebraniem trzech punktów

fot. Michał Szymański

Klub Ligi Siatkówki Kobiet Wisła Warszawa na wniosek Komisji Licencyjnej Polskiego Związku Piłki Siatkowej został ukarany odjęciem trzech punktów. Do klubu trafiła już decyzja wraz z jej uzasadnieniem oraz informacją o ewentualnych możliwościach odwołania. Dla stołecznej drużyny, która rundę zasadniczą zakończyła z bilansem… -1 punktu nie ma to już większego znaczenia.

Polska Liga Siatkówki S.A. poinformowała, że działająć zgodnie z Regulaminem Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej, po przeprowadzeniu postępowania regulaminowego z wniosku Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w związku z niespełnieniem przez klub Wisła Warszawa S.A. przesłanek przewidzianych w Regulaminie Licencyjnym PZPS i przedstawieniem przez Komisję Licencyjną PZPS wniosku o ukaranie Klubu karą pozbawienia 3 punktów w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2019/2020, Zarządzający orzeka o:pozbawieniu Wisły Warszawa 3 (trzech) punktów w rozgrywkach LSK w sezonie rozgrywkowym 2019/2020 oraz ustala, że liczba punktów zgromadzonych przez Klub po zmniejszeniu na skutek orzeczonej kary regulaminowej, wynosi -1 (minus jeden punkt) na zakończenie fazy zasadniczej rozgrywek LSK.

Do klubu trafiła już decyzja wraz z jej uzasadnieniem oraz informacją o ewentualnych możliwościach odwołania. Wisła w rundzie zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet zdobyła zaledwie 2 punkty. W meczach barażowych o utrzymanie się w Lidze Siatkówki Kobiet zagra z #VolleyWrocław – rywalizacja przebiegać będzie do trzech wygranych meczów.

źródło: lsk.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved