Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wisła Warszawa ukarana finansowo, walkower dla rywali

Wisła Warszawa ukarana finansowo, walkower dla rywali

fot. Arkadiusz Kuć

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjął decyzję w sprawie meczu I ligi kobiet pomiędzy AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice i Wisłą Warszawa, do którego miało dojść w minioną sobotę. Mecz nie odbył się, ponieważ zespół gości nie przyjechał do Gliwic. Wisła została ukarana walkowerem i będzie musiała zapłacić karę finansową.

Zespół Wisły Warszawa nie przyjechał w sobotę do Gliwic na mecz przedostatniej kolejki I ligi kobiet. – Mamy awarię klubowego autokaru. Liczyliśmy, że w sobotę rano odbierzemy go z serwisu Mercedesa i pojedziemy na mecz. Uszkodzenie okazało się jednak zbyt poważne. Nie byliśmy już w stanie zorganizować nowego pojazdu. Tę sytuację można było jeszcze rozwiązać, jadąc do Gliwic własnymi samochodami, ale w ostatniej chwili zadecydowałem, że zostaniemy w Warszawie – wyjaśniał prezes stołecznego klubu. – Myślałem w tym momencie o zdrowiu zawodniczek. W zespole pojawiły się urazy, a nasza kadra nie jest za szeroka – dodał.Wisła już wcześniej zapewniła sobie miejsce w play-off. Walczą o nie jeszcze gliwiczanki i Budowlani Toruń, a decyzja prezesa Wisły szeroko była komentowana przez kibiców. Wydział Rozgrywek PZPS podjął decyzję w sprawie meczu bardzo szybko.

Warszawski klub został ukarany walkowerem, tak więc trzy punkty zostały przypisane w tabeli zespołowi z Gliwic. Dodatkowo Wisła musi zapłacić karę zgodną z Regulaminem Rozgrywek, wynoszącą 5 tys. złotych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved