Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wisła Warszawa odsłania karty – nowy trener i trzy zawodniczki

Wisła Warszawa odsłania karty – nowy trener i trzy zawodniczki

fot. Damian Krzanowski / karpaty-krosno.pl

Po trzech latach Wisłę opuścił trener Mirosław Zawieracz. Jego następcami będzie duet młodych szkoleniowców Dominik Stanisławczyk i Jakub Krebok. Nowymi zawodniczkami mistrza I ligi kobiet będą Monika Kutyła, Magdalena Jurczyk oraz Katarzyna Mróz.

Najważniejsza informacja jest taka: w sezonie 2017/2018 Wisła Warszawa będzie występowała w pierwszej lidze siatkówki kobiet. W Wiśle ponownie zobaczymy kapitan Karolinę Ciaszkiewicz-Lach, Joannę Sobczak, Katarzynę Nadziałek, Martę Wellnę oraz Katarzynę Marcyniuk. Nadal Wisłę będzie reprezentowała Magdalena Saad. Z zespołu odeszła Kinga Hatala, która ma grać w jednym z zespołów ekstraklasy, a Anna Łozowska przeszła do Impelu Wrocław. W zespole nie będzie już Moniki Gorzewskiej, która planuje przerwę w grze, a także Sandry Zaczkowskiej i Darii Janowicz.Na środku będzie grała mierząca 196 centymetrów wzrostu Katarzyna Mróz, a więc kapitan Developresu Rzeszów w poprzednim sezonie. Będzie jej pomagać 22-letnia środkowa Magdalena Jurczyk, która grała ostatnio w Karpatach Krosno. Po rocznym pobycie w Budowlanych Łódź do stołecznej ekipy wraca atakująca Monika Kutyła.  Szukamy jeszcze atakującej, rozgrywającej i środkowej. Prowadzimy rozmowy z reprezentantkami Rosji, które grały w najlepszych klubach w tym kraju. Analizujemy różne opcje. W każdym razie szukamy trzech bardzo dobrych siatkarek zagranicznych. Być może będzie także młoda polska libero. Praktycznie skład jest zamknięty – mówi prezes Wisły, Grzegorz Kulikowski.

Po trzech latach Wisłę opuścił trener Mirosław Zawieracz. Jego następcami będzie duet młodych szkoleniowców Dominik Stanisławczyk i Jakub Krebok. Ten pierwszy w ostatnich sezonach prowadził Karpaty Krosno, a drugi był od 2012 roku asystentem w najlepszym polskim zespole ostatnich lat, czyli Chemiku Police. Będzie także nowy fizjoterapeuta. Za statystykę nadal będzie odpowiadał Jakub Kulikowski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved