Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wisła Warszawa odkrywa kolejne karty

Wisła Warszawa odkrywa kolejne karty

fot. Michał Szymański

Z dnia na dzień w składzie Wisły Warszawa jest coraz mniej niewiadomych. Po pozyskaniu libero stołeczny klub ogłosił nazwisko nowej przyjmującej, którą została Aleksandra Lipska. Poinformowano również, w której z warszawskich hal beniaminek zagra swój pierwszy mecz w ekstraklasie.

Kibice mogli wielokrotnie oglądać ją w Warszawie. Najpierw w barwach SMS PZPS Szczyrk, a w ostatnim sezonie w drużynie MKS Dąbrowa Górnicza. Teraz Aleksandra Lipska została nową przyjmującą Wisły. 21-letnia Lipska to absolwentka SMS PZPS z 2017 roku. Po zakończeniu nauki występowała przez dwa lata w Dąbrowie Górniczej. W tym zespole w sezonie 2017/2018 zadebiutowała w Orlen Lidze.Mierząca 185 centymetrów wzrostu przyjmująca, która grała także jako atakująca, występowała w 2017 roku w reprezentacji Polski juniorek. Razem z drużyną w maju tamtego roku z powodzeniem walczyła o mistrzostwo świata w tej kategorii wiekowej. W czempionacie biało-czerwone zajęły szóste miejsce.

Ostatni sezon Aleksandra Lipska spędziła na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet. Teraz razem z Katarzyną Marcyniuk i Eweliną Mikołajewską będzie stanowiła o sile przyjęcia Wisły Warszawa.

Bemowskie Syreny trenują do nowego sezonu od poniedziałku. Ćwiczenia pod wodzą Adama Grabowskiego i Joanny Mirek odbywają się na piasku oraz w hali. Sezon Ligi Siatkówki Kobiet rusza 12 października. Tego dnia zespół z Warszawy podejmie #VolleyWrocław. Spotkanie odbędzie się w hali Arena Ursynów.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved