Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wisła Warszawa liczy na Orlen Ligę

Wisła Warszawa liczy na Orlen Ligę

fot. wsla-warszawa.pl

Siatkarki Wisły Warszawa poprzedni sezon zakończyły na półfinale play-off I ligi, przegrywając rywalizację z KT7 CNC Budowlanymi Toruń dopiero w piątym meczu. – Nasze cele sportowe nie uległy zmianie. Dalej patrzymy w stronę Orlen Ligi i pod tym kątem był budowany skład – mówi trener stołecznego zespołu Mirosław Zawieracz.

Od 7 do 28 sierpnia zawodniczki Wisły przebywały na zgrupowaniu w Zakopanem. Ukoronowaniem okresu treningowego były dwa spotkania sparingowe z WTS-em Solną Wieliczka i podopieczne trenera Zawieracza pewnie zwyciężały po 4:0.– Oczywiście te zwycięstwa bardzo nas cieszą. Dałyśmy z siebie wszystko podczas tych spotkań, ale trzeba pamiętać, że trenujemy na dużych obciążeniach na siłowni i myślę, że do wysokiej formy trochę nam jeszcze brakuje – powiedziała środkowa Wisły Anna Łozowska, cytowana na stronie internetowej klubu. Obok niej na tej pozycji zagra jeszcze Monika Naczk. – Były testowane zawodniczki z Białorusi i Ukrainy, ale nie chcę teraz mówić, jak potoczą się sprawy ich kontraktów. Nie wszystko od nas zależy – dodał Mirosław Zawieracz.

Po powrocie ze zgrupowania w Zakopanem ekipa Wisły ćwiczy na obiektach OSiR-u Bemowo, gdzie będzie rozgrywać swoje mecze. – Od 9 do 11 września zaprezentujemy się na turnieju w Węgrowie. Mamy też w planie inne sparingi m.in. w Łodzi – mówił trener Wisły Warszawa. – Pierwszy mecz ligowy zagramy u siebie z SMS-em PZPS Szczyrk. W kadrze mamy siedem nowych zawodniczek. Na przyjęciu zagrają Marta Wellna, Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Katarzyna Marcyniak i Joanna Sobczak, która w miarę potrzeb może zagrać w ataku. Naszą nominalną zawodniczką na tej pozycji będzie tylko Kinga Hatala – wymieniał.

W zespole są dwie libero Magdalena Saad i Paulina Biranowska. Kadrę uzupełniają Katarzyna Niedziałek i Elena Nowgorodczenko, choć jak podkreśla trener Zawieracz, gra tej ostatniej nie jest jeszcze do końca pewna.

– Skład zespołu budowaliśmy pod baraż z ostatnim zespołem Orlen Ligi. Zwycięzca tego spotkania awansuje do ekstraklasy i my chcemy przywrócić Warszawie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej kobiecej siatkówki – zakończył Mirosław Zawieracz, którego zespół rozpocznie walkę w I lidze kobiet 1 października.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved