Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wisła Warszawa wydała oświadczenie ws. bankructwa klubu

Wisła Warszawa wydała oświadczenie ws. bankructwa klubu

fot. Michał Szymański

Od jakiegoś czasu mówi się o poważnych kłopotach Wisły Warszawa. Różni obserwatorzy siatkarskiego podwórka zaczęli wieścić bardzo duże problemy finansowe klubu. Kulminacją tych doniesień był artykuł na stronie sport.pl, który sugerował, iż Wisła znajduje się na skraju upadku. Włodarze beniaminka LSK zareagowali na te informacje, dementując je na swoim facebookowym profilu. 

Kłopoty stołecznej drużyny są dość wyraźne. Klub już w I lidze miał problem ze skompletowaniem pełnego składu. Mimo tego warszawianki wywalczyły awans do Ligi Siatkówki Kobiet. To nie rozwiązało jednak kłopotów. Poza słabymi wynikami zespół wciąż borykał się z brakami w składzie, gdyż przez CEV nie były dopuszczone dwie Brazylijki – Joycinhi oraz Nikolle Correa. Ta pierwsza szybko straciła zresztą kontrakt w Polsce. Więcej o wszystkich problemach Wisły przeczytacie pod tym adresem.Finalnie drużyna posiada aktualnie zaledwie osiem zawodniczek. Nieoficjalne informacje pojawiające się w internecie sugerują, że beniaminek ma na tyle złą sytuację finansową, że najpewniej nawet nie dokończy sezonu. Poza składem klub ma również bowiem kłopoty z opłaceniem hali Ursynów.

Niecałe 24 godziny po zamieszczeniu artykułu przez sport.pl, który ujawnił opisywaną sytuację, głos w sprawie za pomocą profilu na Facebooku zabrał sam klub. W opublikowanym oświadczeniu można przeczytać, iż treść tekstu zamieszczonego przez wspomniany portal zawiera kłamstwa. Wisła przyznała wprawdzie, iż boryka się z finansowymi niedociągnięciami, lecz sytuacja nie ma być tak dramatyczna, jak została przedstawiona.

Pełna treść oświadczenia zamieszczonego na Facebooku:

OŚWIADCZENIE KLUBU

Ze zdziwieniem przeczytaliśmy czwartkowy (16 stycznia 2020 roku) artykuł sport.pl: „Warszawski klub na skraju upadku. Brakuje pieniędzy na grę, może nie dokończyć sezonu”

Chcemy oświadczyć, że informacje zawarte w artykule są nieprawdziwe. Wisła Warszawa S.A. ma problemy z płynnością finansową, ale zapewniamy, że nie ma zagrożenia bankructwem klubu z tego powodu. Ewentualne zamknięcie naszego klubu nie ma związku z brakiem pieniędzy.
Wisła ma takie same problemy jak inne kluby, ani mniejsze ani większe.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Wisła Warszawa S.A.

Oficjalny głos Wisły nie wyjaśnia jednak wszystkich kwestii. Oprócz kłopotów finansowych klub ma także szereg innych problemów, które mogą skutecznie przeszkodzić mu w dokończeniu sezonu. Nadal nierozwiązana pozostaje kwestia hali oraz pozyskania ewentualnych nowych siatkarek. Ponadto włodarze beniaminka zasugerowali, że inne kluby w LSK również borykają się z różnego typu zaległościami. Trudno jednak określić, czy taka forma miała na celu uspokojenie swych fanów, czy zwrócenie uwagi na szerszy problem w najwyższej kobiecej klasie rozgrywkowej.

źródło: facebook.com/ Wisła Warszawa, inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved