Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wisła Warszawa z Brazylijkami w składzie wygrała Memoriał Góreckiego

Wisła Warszawa z Brazylijkami w składzie wygrała Memoriał Góreckiego

fot. Wisła Warszawa

Weekend 27-29 września stał w Legionowie pod znakiem siatkówki: DPD Legionovia po raz trzeci uhonorowała zmarłego Prezesa Jerzego Góreckiego turniejem poświęconym jego pamięci. W tym roku Memoriał miał wymiar międzynarodowy, bowiem wziął w nim udział przedstawiciel Bundesligi. Dwa mecze wygrała Wisła Warszawa i to ona zgarnęła pierwsze miejsce w turnieju.

W trzydniowych zmaganiach poza mocno odmienioną ekipą DPD Legionovii Legionowo wziął udział beniaminek Ligi Siatkówki Kobiet Wisła Warszawa oraz trzeci zespół niemieckiej Bundesligi SC Poczdam. W poprzednich meczach sparingowych wyniki legionowianek były różne: zwyciężyły z Pałacem Bydgoszcz, PTPS-em Piła i MKS-em Kalisz, ale przegrały z SC Poczdam, Budowlanymi Łódź i rewanż z drużyną z Kalisza. Przed pierwszym turniejem we własnej hali zespół dotknął pech, bowiem ze składu wypadły chora Alicja Grabka i kontuzjowane Justyna Łukasik oraz Alicja Wójcik.W pierwszym meczu turnieju podopieczne Chiappiniego przegrały 1:3 z Wisłą Warszawa. Szansę gry dostały również utalentowane juniorki z LTS Legionovia i, pomimo przegranego meczu towarzyskiego, sztab szkoleniowy był zadowolony z możliwości sprawdzenia formy zmienniczek. W sobotę ekipa Wisły zagrała z SC Potsdam. Mecz był bardzo zacięty – rozstrzygnął go dopiero piąty set (wygrany przez warszawianki), a jedna z partii zakończyła się wynikiem 33:31! Tym samym ekipa trenera Adama Grabowskiego zapewniła sobie zwycięstwo w Memoriale. W Wiśle zagrały dwie Brazylijki, które niedługo powinny stać się zawodniczkami beniaminka Ligi Siatkówki Kobiet – 34- letnia przyjmująca Nikolle Del Rio (Correa) oraz 35-letnia atakująca Joyce Gomes da Silva (Joycinha).

Najciekawszy był niedzielny pojedynek, w którym DPD Legionovia uległa co prawda reprezentantkom Bundesligi 1:3, ale w żadnym z rozegranych setów żadna ekipa nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi, niż dwa punkty. Na parkiet wróciły Grabka i Łukasik i – choć w ich dyspozycji widoczna jest jeszcze przebyta niedawno pauza – podniosły jakość gry zespołu. – Jak dotąd jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, jaką wykonuje zespół prowadzony przez trenera Chiappiniego – powiedział Konrad Ciejka z zarządu klubu. – Bieżące sparingi musimy oglądać ze świadomością tego, iż ekipa jest teraz w okresie bardzo ciężkiego treningu siłowego, co wyraźnie odbija się na jej dynamice, ale zaowocuje w przyszłości. Jestem przekonany, że to najmocniejszy zespół, jaki kiedykolwiek udało się nam zbudować w Legionowie.

– Turniej w Legionowie był dla naszej drużyny testem przed startem ligi. Zmierzyliśmy się z dwiema doświadczonymi zespołami, które grają w ekstraklasie. DPD Legionovia i ekipa z Poczdamu pokazały przez dwa dni fajną siatkówkę – przyznała rozgrywająca Wisły, Elena NowgorodczenkoW inauguracyjnym meczu miałyśmy trochę nerwowy początek (0:8 – przyp. red.). Daliśmy jednak radę i po pierwszym secie oraz wskazówkach trenera wynik potem był już na naszą korzyść. Zagraliśmy z dwoma nowymi zawodniczkami, które dołączyły do zespołu zaledwie parę dni wcześniej. Drugi mecz w tej imprezie był bardzo emocjonujący. Zrobiłyśmy fajny comeback po nieudanym trzecim secie i doprowadziłyśmy do zwycięstwa w tamtym spotkaniu oraz całym turnieju. Cieszę się, że nam się to udało. Ostatnie zmagania pokazały nam, na co mamy zwrócić uwagę przed startem ligi. Mamy jeszcze też czas, aby zgrać się z nowymi koleżankami z Brazylii – dodała Nowgorodczenko.

Wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek w swoich zespołach odebrały Aleksandra Szymańska (Wisła), Sofia Medić (SC Poczdam) oraz Juliette Fidon-Lebleu (Legionovia).

Wyniki III Memoriału Jerzego Góreckiego:
DPD Legionovia Legionowo – Wisła Warszawa 1:3
(25:20, 15:25, 21:25, 22:25)
Wisła Warszawa – SC Poczdam 3:2
(20:25, 26:24, 12:25, 33:31, 15:13)
DPD Legionovia Legionowo – SC Poczdam 1:3
(24:26, 25:23, 23:25, 24:26)

źródło: Gazeta Powiatowa, inf. własna, wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved