Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wisła szuka hali, również… poza Warszawą

Wisła szuka hali, również… poza Warszawą

fot. Arkadiusz Kuć

Siatkarki Wisły awansowały do ekstraklasy. – Co z tego, skoro nie mamy gdzie grać – żali się prezes klubu. – Jeśli nie znajdziemy obiektu w Warszawie, przeniosę klub do innego miasta – zarzeka się Grzegorz Kulikowski.

Dla Wisły to historyczny sukces. Drużyna została powołana ledwie pięć lat temu. Co roku zdobywała medale I ligi, czyli zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet, ale do elity nie wdrapała się nigdy. W tym roku, mimo że do play-off przystępowała z siódmego miejsca, w końcu się udało. W barażu KSZO Ostrowiec „Bemowskie Syreny” wygrały 3:1 i zajmą ich miejsce w ekstraklasie. Warszawianek nie było w niej od 2003 r.Licznik może bić dalej, bo klub wciąż nie wysłał zgłoszenia do ligi. Wszystko przez brak odpowiedniej hali w Warszawie. – Do tej pory graliśmy w hali na Bemowie, ale ekstraklasa to wyższy standard. Jeśli zgłosimy, że to tam będziemy rozgrywać swoje mecze, władze ligi nie dopuszczą nas do rozgrywek – tłumaczy Grzegorz Kulikowski, prezes Wisły.

Obiekt przy Obrońców Tobruku to hangar wojskowy z lat 50. przerobiony ćwierć wieku temu na halę sportową. Na co dzień grają i trenują w niej siatkarki Wisły i grający w Energa Basket Lidze koszykarze Legii. Właśnie trwa tam remont. Budowana jest trybuna na 600 miejsc, powstaną nowe szatnie, łazienki i pomieszczenia techniczne. Całość ma kosztować 9 mln zł. Inwestycja ma zostać zakończona w październiku. Czyli przed startem nowego sezonu. – Boimy się, że budowlańcy po raz kolejny się spóźnią i zostaniemy z niczym. Szukamy alternatywy – mówi jednak Kulikowski.

Pole manewru jest wąskie. Wisła mogłaby grać w hali Koło przy Obozowej lub w Arenie Ursynów. Ale obie mają pełne obłożenie. Wolnych terminów nie ma też na Torwarze, choć i tak wynajęcie największej hali w Warszawie byłoby dla Wisły za drogie. To koszt ok. 40 tys. zł za dzień. – Jest jeszcze hala na Bielanach, ale z kolei nie ma trybun – dodaje prezes Wisły. – Zgłoszenie do ekstraklasy musieliśmy wysłać do 8 maja, ale poprosiliśmy o drugi termin. Mamy czas do 25 maja. Poprosiliśmy o rozmowę z prezydentem Trzaskowskim. Na razie nie odpowiedział – martwi się Kulikowski. – Zrobimy wszystko, by pomóc Wiśle – odpowiada wiceprezydent Renata Kaznowska, która w ratuszu odpowiada za sport.

 

więcej w serwisie warszawa.wyborcza.pl

źródło: warszawa.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved