Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wisła pozyskała cztery nowe zawodniczki, wszystkie z… Warszawy

Wisła pozyskała cztery nowe zawodniczki, wszystkie z… Warszawy

fot. Michał Szymański

Prezes Wisły Warszawa zapewniał, że jeśli tylko jego klub zdoła rozegrać spotkanie z Chemikiem, jego zespół zostanie wzmocniony. Również zawodniczki mówiły, że w lutym już będą dysponowały pełnym składem. W czwartek CEV miał zdjąć zakaz transferów zagranicznych, ale do końca okna transferowego stołeczny klub nie pozyskał żadnej zagranicznej siatkarki. Dołączyły za to cztery nowe zawodniczki.

Zarówno PLS jak i Wisła robiły wszystko, by rozegrać środowy mecz z Chemikiem i nie pozwolić na relegację stołecznego klubu z Ligi Siatkówki Kobiet. Momentami można było odnieść wrażenie, że bardziej na tym zależy organizatorowi rozgrywek niż samemu klubowi, który w Łodzi nie zrobił wiele, by zapewnić wymagane regulaminem warunki. Mecz się odbył, Wisła znów została uratowana, a zarówno prezes jak i zawodniczki zapowiadali wzmocnienia na koniec okna transferowego, by walczyć dalej o utrzymanie.Jeszcze przed meczem z Chemikiem Police do drużyny dołączyły 24-letnia Anna Widera, która miała za sobą grę w klubach pierwszoligowych, ostatni sezon spędziła w NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, a w tym sezonie jeszcze nigdzie nie zagrała. Na pozycji libero wystąpiła młoda 19-letnia juniorka MOS-u Wola Warszawa, Weronika Kraszewska.

W czwartek Mirjana Djurić miała odebrać od prezesa Kulikowskiego zaległe pieniądze, a CEV miał zdjąć z klubu zakaz transferów, co pozwoliłoby na wzmocnienia. Nie wiemy czy Serbce udało się odzyskać należności oraz jaka była reakcja CEV, wiemy, że stołeczny klub w ostatnich dniach okna transferowego nie przeprowadził żadnego transferu międzynarodowego. Jeśli jednak CEV zdjęła sankcje, to w zespole Wisły znów będzie mogła wystąpić ukraińska rozgrywająca Elena Nowgorodczenko.

W piątek Wisła przeprowadziła jednak cztery transfery, a do klubu dołączyły zawodniczki świetnie znane w Warszawie. Pierwszą z nich jest Paulina Biranowska. 34-letnia libero była w przeszłości zawodniczką m.in. AZS AWF Warszawa, AZS-u Białystok, TPS-u Rumia i Muszynianki, grała również poza granicami naszego kraju. W latach 2015-2018 reprezentowała barwy Wisły Warszawa, kolejny sezon spędziła w drugoligowym zespole Krótkiej Mysiadło, a obecny sezon zaczęła w trzecioligowej Szóstce Biała-Podlaska. Biranowska miała w swojej historii występy również na pozycji rozgrywającej.

Drugą pozyskaną zawodniczką jest 29-letnia Małgorzata Zaciek, znana z występów w II lidze w barwach Politechniki Warszawskiej i Nike Węgrów. Sezon 2015/2106 Zaciek spędziła w Orlen Lidze w barwach Legionovii, potem grała w NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, skąd wróciła do Węgrowa. W tym sezonie nominalna atakująca nie grała w rozgrywkach PZPS.

Do Wisły dołączyła również 33-letnia Monika Lipińska-Jeziorowska. Była zawodniczka AZS AWF Warszawa, Perły Złotokłos i KKS Kozienice jeszcze w sezonie 2017/2018 była siatkarką Krótkiej Mysiadło. To jej ostatni epizod z profesjonalną siatkówką. Skład uzupełniła 18-letnia juniorka MOS-u Wola Warszawa, Wiktoria Połosak.

Obecnie skład Wisły liczy 11 siatkarek (dwunasta jest Nowgorodczenko) i w takim zestawieniu klub będzie musiał dokończyć rozgrywki ligowe. W grę wchodzi jeszcze transfer medyczny, gdyby kontuzji doznała któraś z zawodniczek podstawowego składu, która grała od początku sezonu w pierwszej szóstce zespołu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved