Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wisła nieudanie rozpoczęła turniej w hali OSiR Bemowo

Wisła nieudanie rozpoczęła turniej w hali OSiR Bemowo

Od wygranej 3:0 nad gospodyniami turnieju Wisłą Warszawa rozpoczęły zmagania w turnieju siatkarki Radomki Radom. Dwa pierwsze sety były zacięte i emocjonujące, a o wygranej decydowały siatkarskie detale. Więcej opanowania w końcówkach setów zachowały radomianki i to im przypadło zwycięstwo.

Podopieczne trenerów Dominika Stanisławczyka i Jakuba Kreboka zaprezentowały się podczas tego okresu przygotowawczego po raz czwarty. Najpierw dwa razy zagrały i przegrały w Łodzi z ŁKS-em, a przed tygodniem w sparingu zamkniętym dla publiczności pokonały NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Teraz na inaugurację turnieju przed własną widownią nie dały rady Radomce. Ekipa z Radomia to nowa siła w pierwszej lidze. Trenerem zespołu jest bardzo znany i ceniony Jacek Skrok, który w poprzednim sezonie w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach przestał być szkoleniowcem Developresu Rzeszów.

Teraz w nowym klubie stworzył skład praktycznie od początku. W jego ekipie znalazły się doświadczone pierwszoligowe zawodniczki, które już nie raz miały okazję grać w naszej hali. W pierwszej szóstce zobaczyliśmy m.in. Majkę Szczepańską, Gabrielę Borawską i Aleksandrę Przepiórkę. Była także była libero Wisły Olga Samul.

Od początku widać było, że przyjezdne nie mają zamiaru odpuścić i przyjechały po zwycięstwo. Pierwsza partia była bardzo ciekawa. W końcówce siatkarki Wisły wygrywały 20:17, ale popełniły kilka błędów własnych. Wisła miała piłkę setową, ale jej nie wykorzystała. Rywalki zwyciężyły 27:25. Druga odsłona była podobna. Zacięta, wiele było remisów i ciekawych akcji. I znów w ostatnich akcjach więcej spokoju zachowały radomianki. Świetnie w ważnych momentach grała Szczepańska, która była praktycznie bezbłędna. Wisła miała problemy z blokiem, który funkcjonował nie najlepiej, szwankowało przyjęcie. Rywalki podbijały wiele niezwykle trudnych piłek. Ostatecznie wykorzystały drugą szansę i wygrały seta 26:24. Trzecia część okazała się ostatnią. Podopieczne trenera Skroka od początku prezentowały się naprawdę dobrze. Wisła z każdą kolejną akcją coraz mniej wierzyła w sukces. Radomka spokojnie powiększała przewagę. Siatkarki gości miały siedem piłek meczowych, a wykorzystały drugą. Ten set zakończył się rezultatem 25:20.

Wisła Warszawa – Radomka Radom 0:3
(25:27, 24:26, 20:25)

źródło: wisla-warszawa.pl