Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wisła liczy na pomoc miasta i halę na Bemowie

Wisła liczy na pomoc miasta i halę na Bemowie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki postanowiła warunkowo dopuścić do występów w ekstraklasie kobiet Wisłę Warszawa. Klub, który wygrał w poprzednim sezonie rywalizację w I lidze, musi do 31 lipca wypełnić wskazane zalecenia.

Dopuszczenie drużyny z Warszawy do rywalizacji w Lidze Siatkówki Kobiet wiąże się z warunkiem pozytywnej weryfikacji przez Komisję Licencyjną Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Nieprzekraczalnym terminem jest 31 lipca. W sprawie Wisły niedociągnięcia wykazał przeprowadzony audyt. – Dopuszczenie pod warunkiem pozytywnej weryfikacji przez Komisję Licencyjną PZPS oznacza, iż w praktyce klub otrzymał dodatkowy czas na uregulowanie wszystkich braków wymienionych w raporcie Deloitte. Kierowaliśmy się dobrem kobiecej siatkówki wierząc, iż zarząd spółki Wisła Warszawa, zyskując dodatkowy czas, będzie w stanie spełnić wymogi i w przyszłym sezonie zagra w LSK – zaznaczył cytowany w komunikacie przewodniczący Rady Nadzorczej PLS SA Andrzej Gołaszewski.Wisła boryka się z problemem braku hali spełniającej ekstraklasowe wymogi. Stołeczny ratusz zapewnił, że robi wszystko, by siatkarki rozgrywały swoje mecze w Warszawie. – Jesteśmy w trakcie modernizacji hali na Bemowie, gdzie do tej pory grała Wisła – mówił RDC w połowie maja Janusz Samel z urzędu miasta. – Mam nadzieje, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i w październiku będziemy mogli oddać zmodernizowaną halę do użytku, o powiększoną liczbę miejsc na trybunach. Mam również nadzieję, że zarówno koszykarska Legia Warszawa, jak i siatkarska Wisła Warszawa będą rozgrywały tam swoje mecze w ekstraklasie – wyjaśnił.

– Cały czas liczymy na pomoc miasta – mówił prezes Wisły Warszawa, Grzegorz Kulikowski. – W Warszawie nie ma w tej chwili praktycznie hali do rozgrywania tego typu zawodów. Są tylko dwie hale: na Torwarze i na Ursynowie. Jak wiemy, są bardzo obłożone – dodał. W stolicy jeszcze dwa inne obiekty spełniają wymagania licencyjne. To hala Koło na Woli i Arena Ursynów. Te obiekty są jednak przepełnione. Wisła jest czwartym klubem ze stolicy, który będzie grał w przyszłym sezonie w najwyższej lidze rozgrywkowej.

źródło: rdc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved