Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Winters zostaje w Rzeszowie

Kanadyjczyk Frederic Winters zostanie w Asseco Resovii do końca tego sezonu. To oznacza, że wicemistrzowie Polski będą mieli w kadrze pięciu przyjmujących.

Frederic Winters do Asseco Resovii został ściągnięty w ostatniej chwili, tuż przed startem sezonu. Miał w niej zastąpić swojego rodaka Gavina Schmitta, który miał problemy zdrowotne. Dodatkowo w Rzeszowie nie było Amerykanina Thomasa Jaeschkego, który kończył studia w Chicago. Po jego powrocie rzeszowianie mogli rozstać się z Wintersem.W pełni zdrowy jest już bowiem Schmitt, a oprócz Jaeschkego Asseco Resovia ma jeszcze w składzie trzech innych przyjmujących: Francuza Thibaulta Rossarda, Serba Marka Ivovicia i kolejnego Kanadyjczyka Johna Gordona Perrina. Kilka dni temu wypożyczony do Espadonu Szczecin został natomiast Dominik Depowski.

34-letni Winters umowę z Asseco Resovią podpisał do końca sezonu, ale miała być w niej klauzula o możliwości rozwiązania jej do końca roku. W piątek Kanadyjczyk pojawił się w składzie meczowym wicemistrzów Polski, którzy 3:0 pokonali Onico AZS Politechnikę Warszawską. Po nim nie było jednak pożegnania, na które zapowiadało się od kilku dni. – Frederic zostaje z nami do końca sezonu – powiedział później Andrzej Kowal, trener Asseco Resovii. – Mamy bardzo dużo grania, szeroki skład na pewno się przyda – dodał szkoleniowiec, który będzie miał teraz w kadrze pięciu reprezentantów swoich krajów.

Cały artykuł Marcina Lwa w Gazecie Wyborczej Rzeszów.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved