Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wilki Wilczyn odmładzają skład

Wilki Wilczyn odmładzają skład

Bez rewolucji kadrowej obędzie się w Wilkach Wilczyn, choć ich działacze postanowili odmłodzić skład, dając szansę też swoim wychowankom. Trenerem wielkopolskiego zespołu wciąż będzie Tomasz Robak, a przygotowania do kolejnych rozgrywek rozpocznie on w połowie sierpnia.

Miniony sezon był bardzo udany dla Wilków Wilczyn. W jego trakcie doszło do zmian na ławce trenerskiej wielkopolskiego zespołu. Zasiadł na niej Tomasz Robak, który poprowadził drużynę do turnieju półfinałowego II ligi. W nim wprawdzie przegrała trzy mecze, ale i tak osiągnęła najlepszy wynik w historii startów na tym szczeblu rozgrywkowym. Nic więc dziwnego, że Robak nadal będzie prowadził Wilki. Jego grającym asystentem zostanie Mateusz Radojewski.Nie obędzie się za to bez zmian personalnych w zespole z Wilczyna. Przesądzone jest, że pożegna się z nim doświadczony rozgrywający, Kustian Kempiński, a najprawdopodobniej także ograny na II-ligowych parkietach przyjmujący, Wojciech Dziurkowski. – Zmiany trochę się szykują, bo chcemy odmłodzić skład. Myślę, że młodzi gracze będą bardziej ambitni i chętniej pracujący. Budujemy już drużynę przyszłościową, z myślą o kolejnych sezonach – powiedział Tomasz Robak. Na razie wiadomo, że do Wilczyna przeniesie się dwóch przyjmujących, którzy ostatnio występowali w AZS-ie UAM Poznań, czyli Kamil Radzikowski i Marcin Szczechowicz. Zanosi się na to, że najbardziej doświadczeni siatkarze zagrają na środku, bowiem wciąż w Wilkach występować mają Wojciech Paniączyk i Tomasz Kotecki. Trwają jeszcze poszukiwania trzeciego środkowego, a także rozgrywającego, który o miejsce w podstawowym składzie walczył będzie z Błażejem Płomińskim.

Mimo zmian w składzie trener wielkopolskiej drużyny liczy, że nadal będzie ona walczyła o lokaty w czołówce. – Chcemy grać coraz lepiej, ale nasze plany zweryfikuje boisko. Mam nadzieję, że mimo odmłodzenia składu znajdziemy się w czołówce grupy. Po cichu liczymy, że zajmiemy pozycję w czwórce – podkreślił szkoleniowiec Wilków, które przygotowania do następnych rozgrywek mają rozpocząć 18 sierpnia, choć nie w komplecie. Na pierwszych zajęciach zapewne zabraknie zawodników występujących na plaży, czyli Radojewskiego, Radzikowskiego i Szczechowicza, którzy dołączą do drużyny w późniejszym terminie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved