Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wilki pod okiem nowego trenera szlifują formę przed sezonem

Wilki pod okiem nowego trenera szlifują formę przed sezonem

W międzysezonowej przerwie doszło do pewnych zmian w Wilkach Wilczyn. Drużynę opuściło czterech doświadczonych zawodników, a na ławce trenerskiej Tomasza Robaka zastąpił Artur Hoffmann. Zespół zmienił też grupę, w której będzie występował. Tym razem PZPS Wilki przydzielił do grupy łódzkiej.

Od 17 sierpnia siatkarze wilków Wilczyn wznowili treningi, by szlifować formę przed sezonem 2018/2019. Jednak w międzysezonowej przerwie doszło do zmiany szkoleniowca II-ligowca. Na ławce trenerskiej Tomasza Robaka zastąpił Artur Hoffmann. – Tomek poprosił o urlop ze względów osobistych. Na jego prośbę nastąpiła ta zmiana. Oczywiście klub musiał zapewnić kontynuację szkolenia na wysokim poziomie, które było prowadzone przez trzy poprzednie sezony. Potwierdziły to wyniki, bowiem byliśmy w czołówce grupy i graliśmy w turniejach półfinałowych – powiedział Bolesław Stanowski, prezes ekipy z Wielkopolski.W zespole też doszło do kilku zmian. Przede wszystkim została ona odmłodzona w porównaniu do poprzednich rozgrywek. Z częścią zawodników zostały przedłużone kontrakty, ale w Wilkach nie zagrają już: Tomasz Kotecki, Adam Banasiak, Łukasz Lewicki oraz Kamil Radzikowski. Zastąpią ich młodzi gracze, którzy zostaną wyłonieni w ciągu najbliższych dni. – Mamy chętnych do gry w naszym zespole. Na razie testujemy zawodników. myślę, że w najbliższych dniach dokonamy ostatecznego wyboru. Wszystko dzieje się dość późno w tym sezonie, ale wyniknęło to też z tego względu, że niektórzy zawodnicy grali w siatkówkę plażową, inni mieli jakieś plany wakacyjne – wyjaśnił działacz klubu z Wilczyna.

W ostatnich latach Wilki coraz mocniej zaznaczały swoją obecność w II lidze. Grały nawet w turniejach półfinałowych. Przed kolejnymi rozgrywkami głównym celem drużyny prowadzonej przez Artura Hoffmanna będzie podnoszenie indywidualnych umiejętności poszczególnych zawodników. – Nigdy nie stawiamy zespołowi zbyt wygórowanych celów. Naszym podstawowym zadaniem jest osiągnięcie wyższego poziomu prezentowanego przez poszczególnych zawodników. Dzięki temu drużyna jako całość może osiągnąć wówczas pozytywny wynik. Nie ma presji ani na trenerze, ani na zawodnikach. Głównie chodzi o ich rozwój, tym bardziej że z sezonu na sezon mamy coraz młodszy skład – zaznaczył prezes Wilków, które w nadchodzącym sezonie będą miały innych rywali, bowiem nie zagrają już w grupie pierwszej. – Było to dla nas spore zaskoczenie. Jeszcze przed sezonem były takie sugestie, że grupy pozostaną bez zmian, więc byliśmy przygotowani na to, że będziemy występowali w grupie północno-zachodniej. A jednak zagramy w łódzkiej. Niemniej jednak poziom poszczególnych grup trudny jest do oszacowania przed sezonem, ponieważ w zespołach zachodzą diametralne zmiany. Możliwe są pewne niespodzianki – zakończył Bolesław Stanowski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved