Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wilfreo Leon: Potrzebuję popracować z drużyną

Wilfreo Leon: Potrzebuję popracować z drużyną

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Po oficjalnym zakończeniu ligi włoskiej Wilfredo Leon wrócił do Polski. Przyjmujący nie ukrywa, że nie może doczekać się zgrupowania w Spale. – Po pięciu tygodniach w domu potrzebuję popracować z drużyną – zaznaczył reprezentant Polski.

Wilfreo Leon od 2018 roku występuje w lidze włoskiej. Włosi jako pierwsi odczuli skutki pandemii koronawirusa. – Do finału Pucharu Włoch jeszcze nie stresowaliśmy się. Tydzień później już moja głowa zaczęła pracować, bo słyszało się o wielu chorych i zmarłych – przyznał siatkarz, który . W przerwanym sezonie Sir Safety Perugia zdołała wygrać tylko Superpuchar Włoch. W krajowym pucharze podopieczni trenera Heynena musieli uznać wyższość Lube a w przedwcześnie zakończonym sezonie nie wyłoniono mistrza. – Miałem bardzo dobrą kondycję w tym roku. Moim zdaniem zrobiłem wielki krok do przodu. Mamy jedno trofeum, ale ono nie jest na tak wysokim poziomie. Bez igrzysk, bez innych turniejów i dokończenia ligi to był słaby sezon – skomentował Leon.Wiele wskazuje na to, że chociaż rozgrywki międzynarodowe mogą nie zostać rozegrane (wciąż nie ma oficjalnej decyzji FIVB o tegorocznej Lidze Narodów), 1 czerwca reprezentacja Polski rozpocznie zgrupowanie w Spale. Przyjmujący jest pozytywnie nastawiony do nadchodzących treningów. – Już nie mogę się doczekać, bo po pięciu tygodniach w domu potrzebuję popracować z drużyną – przyznał. – Trener nie rozpisał nam treningów. Jesteśmy w kontakcie, ale nie mówiliśmy o treningu w domu. On wie, że sam wszystko robię jako profesjonalista – dodał siatkarz.

Obecnie siatkarz reprezentacji prowadzonej przez Vitala Heynena pozostaje w Polsce, spędzając czas z rodziną. Podczas rozmowy na łamach polsatsport.pl Wilfredo Leon został zapytany o to, czy gdyby w związku z pandemią nie mógł wyjechać do Włoch, to zdecydowałby się na grę w polskiej lidze. – Gdyby w Polsce było spokojnie, to tak. Jeśli nie, to szukałbym innej ligi do grania, bo potrzebuję tej gry – odpowiedział przyjmujący.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved